İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Android yardim
  3. İnstagram Karanlık Mod Nasıl Kapatılır
Trendlerdeki Yazı

İnstagram Karanlık Mod Nasıl Kapatılır

5d8b3a34214ed825c025833e

Dünya genelinde pek çok kullanıcısı olan Instagram geçtimiz günlerde kullanıcılarına yeni özellikler kazandırmaya başladi.Peki kullanıcıları bekleyen yeni özellik nedir? İnstagram kullanıcılarına karanlık mod özelliğini açtı ama kullanıcıların bir çoğu özelliği denedi ve memnun kalmadi ve tekrar kapatma kararı aldi. Bu yazımızda İnstagram Karanlık mod nasıl açılır ve kapatilir onu anlaticaz.

Instagram da Karanlık Mod Nasıl Kapatılır

Instagram da Karanlık Mod Açma

Koyu tema veya Rengi ters çevirme özelliğini açmak için:

Cihazınızın Ayarlar uygulamasını Ayarlar uygulaması açın.

Erişilebilirlik’e dokunun.

Ekran bölümünün altında Koyu tema’yı veya Rengi tersine çevir’i açın.

Koyu tema, Android sistem kullanıcı arayüzü ve cihazınızda çalışan uygulamalar için geçerlidir. Renkler, videolar gibi medyada değişmez.

Rengi ters çevirme, renk değerlerini değiştirir. Örneğin, beyaz bir ekrandaki siyah metin, siyah bir ekranda beyaz metin haline gelir. Rengi ters çevirme medya için de geçerlidir ve renk kalitesi ya da okunabilirlik sorunları yaşanabilir.

Android 9 veya daha eski bir sürümü kullanıyorsanız: Tek seferde bu ayarlardan yalnızca birini kullanabilirsiniz. Örneğin, Koyu temayı açarsanız Rengi ters çevirme otomatik olarak kapanır.

Instagram da Karanlık Mod Nasıl Kapatılır

Instagram da Karanlık Mod Nasıl Kapatılır

Ayarlar > Ekran ve Parlaklık’a gidin. Koyu Mod‘u açmak için Koyu’yu seçin. Koyu Mod‘u Denetim Merkezi’nden açmak veya kapatmak için aygıtınızın sağ üst köşesinden aşağı çekin ve parlaklık denetimini basılı tutun. Ardından, Koyu Mod Açık veya Koyu Mod Kapalı’ya dokunun.

Yorum Yap

Yorum Yap