1. Ana Sayfa
  2. Destek360
  3. msvcp140.dll hatası eba
Trendlerdeki Yazı

msvcp140.dll hatası eba

5f4a0e24b57f152244de9e32

Bilgisayar kullanıcılarının çok sık karşılaştığı windows msvcp140.dll hatası kullanıcılar için çok sinir bozucu bir sorun olabiliyor. Bu sorunun ne olduğunu ve çözümünü bu yazımızda bulabilirsiniz.

Windows’ ta uygulama açmak istediğimizde sebepsiz yere msvcp140.dll hatası ile karşılaşabiliriz. Bu hata çok sinir bozucu bir hal alabiliyor bazen, bu hata yüzünden kullanıcılar windows yüklü cihazını formatlamaya kadar gidiyor. Aslında bunun çözümü çok basittir. Aşağıdaki adımları izleyerek msvcp140.dll hatası eba çözümünü yapabilirsiniz.

Adımlara geçmeden önce windows’un güncelliğini kontrol etmelisiniz. Windows’ta DLL dosyaların eksikliğinden dolayı uygulamalar başlatılmaz yada başladığında hata almanıza neden olur. Aşağıdaki adımları izleyerek hatayı düzeltebilirsiniz.

ÇÖZÜMÜ:
  • Yüklü olan uygulamayı yada hata aldığınız uygulamayı silerek tekrar yüklemeniz hatayı çözmenizde fayda sağlayacaktır. Önceden yükleme esnasında eksik yüklenen dosyaları bu şekilde tam yüklemenize yarayacaktır.
  • Komut istemi uygulamasını yönetici olarak çalıştırınız. Daha sonra açılan CMD ekranına sfc /scannow yazıp enter tuşuna tıklayın. Bu işlem sayesinde diskinizdeki eksik ve bozuk kısımları taramasını sağlayacak. Bu işlemden sonra hata alıyorsanız aşağıdaki seçeneği deneyiniz.
  • Sorunu çözmek için DLL dosyalarınızı elle yüklemeniz, bunun için DLL dosyasını indirip C:\Windows\SysWOW64 bölümüne yapıştırın. Daha sonra uygulamayı tekrar çalıştırınız.
Yorum Yap

Yorum Yap