İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. Philips Security Error Hatası
Trendlerdeki Yazı

Philips Security Error Hatası

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2021/05/fghjk.png

Televizyonların akıllanması beraberinde bazı sorunları da getiriyor. Bu durum kullanıcıları bu tür sorunlarla baş etmek için araştırmalar yapmaya itiyor. Philips Android TV’leri kullanan kullanıcılar da zaman zaman hatalarla karşılaşıyor. Bunlardan bir tanesi Philips Security Error Hatası. Kullanıcılar bu hatayı çözmek için internette Philips Security Error hatası, Philips Security Error, Philips Security Error Hatası Çözümü şeklinde aramalar yapıyor. Peki Philips Security Error Hatası nedir? Philips Security Error hatası nasıl çözülür? Bu yazımızda Philips Security Error hatasını inceleyecek ve Philips Security Error hatasının nasıl çözüleceğine değineceğiz.

Philips Security Error Hatası Nedir?

Philips security error hatası, Philips Android TV’ler kullanıcının karşısına çıkan ve kullanıcının canını sıkan bir hatadır. Bu hata aynı zamanda Vestel TV, Arçelik TV, Sony TV, Samsung TV, Toshiba TV ve LG TV televizyonlarını kullanan kullanıcıların da karşısına çıkmaktadır. Anlamı güvenlik hatası olan bu hatanın çözümüne ilişkin kullanıcının uygulaması gereken belli başlı aşamalardan oluşan bir çözüm süreci mevcuttur. Ancak bu süreçten dolayı endişelenmenize gerek yok çünkü bu süreç her kullanıcının kolaylıkla uygulayabileceği bir süreçtir. Peki Philips Security Error Hatasının yani Philips Güvenlik Hatasının çözümü nedir? Philips Security Error hatası nasıl çözülür? Bu soruların cevabı için makalenin “Philips Security Error Hatası nasıl çözülür” adlı bölümünü okuyunuz.

Philips Security Error Hatası Nasıl Çözülür?

Sorunun çözümü oldukça basittir. Öncelikle kullanıcılar televizyonlarının kumandalarındaki Ev (Home) tuşuna basmalıdırlar. Daha sonra karşılarına çıkan menüden “Kurulum” bölümünü seçmelilerdir. Buradan da “TV Ayarları” bölümüne giriş yapmalıdırlar. Daha sonra ise “Genel Ayarlar” bölümündeki “HBB TV” seçeneğini “KAPALI” hale getirmelidirler.

Ayarlar bölümü televizyonun modeline göre değişiklik gösterdiğinden dolayı bazı televizyonlarda bu süreç daha farklı işlemektedir. Eğer ilk çözüm haritası sizin televizyonunuza uymuyorsa birazdan paylaşacağım ikinci çözüm haritasını izleyebilirsiniz.

Öncelikle kumandanız üzerinde bulunan “Ayarlar (Setup) tuşuna” basınız. Buradan “Tüm Ayarlar” seçeneğine giriniz. Daha sonra ise sırasıyla “Genel Ayarlar”, “Gelişmiş” bölümlerine giriniz. Burada karşınıza çıkan “HBB TV” seçeneğini “KAPALI” hale getiriniz.

Tüm bu adımları takip ederek karşılaştığınız “Philips Security Error Hatası” nı çözüme kavuşturabilirsiniz. Eğer tüm adımları doğru bir şekilde uygularsanız bunun sonucunda sorunu çözmüş olacaksınız.

Yorum Yap

Yorum Yap