1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. Pubg lite-Pubg mobile sunucu hatası çözümü
Trendlerdeki Yazı

Pubg lite-Pubg mobile sunucu hatası çözümü

news_gamecheck-605x330

Android‘li akıllı telefonlarda karşılaşılabilen  Sunucu Hatası sorunları ve bu sorunun çözümü için neler yapabileceğine bu yazımızda çözüm bulmaya çalışacağız. Android akıllı telefonlarımızda pubg oyununu oynarken çok sık ratlanan bu sorun kullanıcıların canını çok sıkmaya başlamış durumda. Ne yazık ki zaman zaman Google Play’de çeşitli sorun ve hata iletileri ortaya çıkabiliyor. Server error / Sunucu hatası mesajı da bunlardan birisi. Bu tip sorunlarla karşılaşıyorsanız sorunun çözümü için aşağıdaki işlemleri uygulayabilirsiniz.

Pubg mobile ve Pubg lite Sunucu Hatası Çözümü

1. İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Bu hata basitçe basitçe bir sorun gibi görünsede kullanıcıların başına çok sık gelmektedir. Google Chrome’u çalıştırarak internete erişimde bir sorun olup olmadığını kontrol edin. Wi-Fi ağına bağlıysanız Wi-Fi’ı devre dışı bırakarak ve mobil veri paketinizle deneme yapın; sorun WiFi ağında da kaynaklanıyor olabilir.

2. Akıllı Telefonu Yeniden Başlatın

Teknoloji dünyasında sık yaşanılan bu sorunlarda elektronik cihazın yeniden başlatılması gibi basit bir yöntem denenebilir. Bazen yaşadığınız bu sorunu akıllı telefonunuzu basitçe yeniden başlatarak çözebiliriz.

3. Google Play Önbellek ve Verisini Temizleyin

  • Settings menüsüne giriş yapın ve Apps / Application Manager seçeneğine tıklayın.
  • Aşağı doğru kaydırın ve  Google Play Store‘u bulun.
  • Storage seçeneği ile devam edin.
  • Clear Data ve Clear Cache butonlarını kullanın.
  • Cihazınızı yeniden başlatın.
Yorum Yap

Yorum Yap