İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. PUBG Mobile Kurmalı Tüfekler
Trendlerdeki Yazı

PUBG Mobile Kurmalı Tüfekler

PUBG-Mobile-Silah-Rehberi-1

2017 yılında Windows platformuna çıkan PUBG oyun dünyasında büyük ilgi topladı. Elde ettiği büyük başarının ardından 2018 yılında oyunu PUBG Mobile adında İOS ve Android platformuna ücretsiz olarak çıktı. Üstelik boyutu sadece 900 MB. Bununla birlikte PUBG artık herkesin kolayca ulaşabildiği bir oyun haline geldi. Biraz oyundan bahsedelim. Oyunda amacımız düştüğümüz kara parçasında silah ve zırh toplayarak hayatta kalmak. Eğer haritaya bakarsanız orada gittikçe daralan bir çember göreceksiniz. Bu çember oyunun size verdiği alanı gösterir. Bu alanın dışında bir çeşit gaz bulunur ve bu gaz canınızı hızlı bir şekilde azaltır.

Peki Oyunda Hangi Kurmalı Tüfekler Bulunuyor?

Oyunda adaya düştüğümüzde bulduğumuz silahların türlerinden biri de kurmalı tüfekler. Kurmalı tüfek çeşitleri, 4 tanedir: Kar 98, M24, Awm, Win 94. Herkesin yapmak istediği şey bu tüfeklerden birini alıp herkesi öldürmek olsa da bunu yapmak her yiğidin harcı değildir. Çünkü bu tüfeklerin kullanımı oldukça zordur.

1-) Kar 98 (7.62 mm)

2. dünya savaşında Almanlar tarafında sık kullanılan bir tüfektir. PUBG mobile da kolay bulunan bir ekipman dır. Bu tüfekte “7.62 mm” mermi kullanılır. 5 mermi kapasitesi vardır. Kafa vuruş sevenler için idealdir. Vücut vuruşları için hasarı pek iyi değildir.

2-) M24 (7.62 mm)

Oldukça güçlü bir tüfektir. AWM ye göre daha çabuk bulunur. “7.62 mm” mermi kullanılır. 5 adet mermi alabilir Kullanımı zordur. Kask kullanmayan oyuncuları kafadan tekleyebilir. Re şarj hızı düşüktür. 4 tane eklenti eklemek mümkündür.

3-) AWM (300 Magnum)

PUBG Mobile ın en güçlü tüfeği dememiz yanlış olmaz. Oyunda bulunması inanılmaz zor bir silahtır. “300 Magnum” mermi kullanır. Sadece paraşütle gelen yardım kutularında bulunur. Kask kullanan oyuncuları bile tekleye bilen bir tüfektir. 4 tane eklenti eklemek mümkündür.

4-) Win94 (0.45)

Çok hızlı bir kullanıma sahiptir. Tabanca mermisiyle aynı mermi olan “0.45” mermi kullanılır. Oyunda gerçekten iyi olan kişiler bu silahla iş yapabilir. Çünkü sade 1 eklenti alabilir o da daha hızlı re şarj etmenizi sağlar.

Yorum Yap

Yorum Yap