İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Assassin’s Creed Valhalla En iyi Silahlar Rehberi
Trendlerdeki Yazı

Assassin’s Creed Valhalla En iyi Silahlar Rehberi

assassin-s-creed-valhalla-nin-turkiye-fiyati-belli-oldu-1588429524

Assassins Creed Valhalla En İyi Silahlar Rehberimiz, Silah İstatistikleri ve Assassins Creed Valhalla silah güçleri dahil olmak üzere Assassin’s Creed Valhalla’ da şu anda mevcut olan en iyi silahların özelliklerini sizler için inceledik. Sizlerde kullanmak istediğiniz silahlar hakkında konumuz sayesinde fikir sahibi olabilirsiniz. Dilerseniz hiç uzatmadan konumuza geçelim.

Assassin’s Creed Valhalla En İyi Silahlar

“Hidden Blade” dışında, oyuncuların AC Valhalla’ da kılıçlar, mızraklar ve baltalar dahil olmak üzere sahip olabildiği birçok silah bulunuyor. Bu silahlardan bazılarını düşmanları veya yerleri yağmalayarak, bazıları ise görevleri tamamladıktan sonra, bazıları sandıkların içinde, bazıları satın alarak ve bazıları ise bir demirci tarafından üretilerek sahip olunabilir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz, AC Valhalla’ da karşılaştığımız en iyi silahlardan bazılarının ayrıntılı bir listesini bulabilirsiniz.

Varin’in Baltası

Varin’in Baltası, AC Valhalla da alacağınız ilk silah konumunda. Bunu kabul edip başka bir silaha geçebilirsiniz. Fikrimizi söylemek gerekirse, bu silaha bağlı kalmamak oyunun gidişatı açısından daha iyi olur. Fakat Varin,in baltasını yükselttikçe oyunun sonuna kadar işinize yarayışlı ve kullanışlı hale gelebilmektedir. Silahları değiştirmek ve yükseltmek, onları yükseltmek için gereken malzemelerin azlığından dolayı AC Valhalla’da çok kolay olmadığından, en iyi silahınız Varin’in Baltasını kullanmak ve oyunun ikinci aşamasına gelene kadar yükseltmeye çalışmaktır. Sarcophagus Shield ile birleştiğinde, Varin’in Baltası son derece yararlı olabilir. Sadece bir vuruş yaptığınız’ da 10 kat daha hızlı hale gelmekle kalmıyor, aynı zamanda gelişmiş hızınızda kalarak herhangi bir saldırıyı engelleyebiliyor.

Yngling Seax

Kısa menzilli hançer Yngling Seax ağresif oyun severler için biçilmiş kaftan olabilir. Savaş başlatmayı ve yağmalamayı seviyorsanız işte tamda aradığınız silah.

Yngling Seax, hızlı bir vuruş yapmak ve saldırılar yapmak için kullanabileceğiniz ve iyi hasar verebileceğiniz oldukça etkileyici bir görsellik sunuyor. Yngling Seax’ın getirdiği hareket ile düşmanların saldırılarından kaçmakta zorluk çekmezsiniz. Ancak kaçma yeteneğinizi değiştirmek istiyorsanız, kesinlikle Brush with Death (Kuzgun) Yeteneğini kullanmayı düşünmelisiniz. Bu silahın bağlantısı söz konusu olduğunda, onu bir Suttungr’s Claw veya Kopis Dagger olarak eşleştirmeniz daha iyi olur.

Sadece hızınız daha da artmayacak, aynı zamanda kritik hasar özelliği artacak (Suttungr’un Pençesi için) veya her kritik vuruştan sonra (Kopis için) Canınızın bir kısmı yenilenecek.

Lahit Kalkanı

Sarcophagus Shield, AC Valhalla Yinelemesindeki en iyi kalkan’ lardan biridir. Mükemmel Saldırı, Engelleme ve Sersemletme istatistikleriyle, düşmanlarınız yalnızca aradaki bu sağlam kalkanla size ulaşması ve hasar vermesi zorlanacaktır. Ayrıca, bu kalkanla bir düşman saldırısını savuşturduğunuzda, çevrenizde % 33 yangın çıkma olasılığı doğacaktır.

Plank ve Buckler Kalkanı

Tıpkı Sarcophagus Shield’ de olduğu gibi Plank ve Buckler Shield de Saldırı, Engelleme ve Sersemletme istatistiklerinde üst seviyededir. Kalkanın sunduğu avantaj sayesinde savuşturma sırasında ağır hasar artışı verir. Blacksmith’s Hammer gibi fazla hasar veren bir silahla kullanıldığında, ortaya çıkan kombo gerçekten yıkıcı olabileceğini gösteriyor.

Demircinin Çekici

Etkileyici Saldırı ve Sersemletme istatistikleriyle Demircinin Çekiçinden bahsetmek, düşmanlarınızın rütbelerini önemsiz hale getirebilir. Yukarıda belirttiğimiz gibi, Plank ve Buckler Shield ile birleştirmek onu daha da yıkıcı hale getirir. Ayrıca onunla birlikte Stomp Skill’i kullanırsanız, bir savaşta herhangi birini alt etme şansınız yüksek olur.

Kabuk Baltası

Büyük ve ağır olmasına biraz sorun olsada, bu iki elle kullanılan baltayı bu kadar özel yapan şey, sersemletme ve kritik şans özelliği olmasındır. Bu silahın gücüyle, her kritik vuruş yaptığınızda, silahınız ateşle tutuşacak ve bu yeteneğin yalnızca 10 saniyelik bir soğuma süresine sahip olması onu daha da kullanışlı hale getiriyor.

Blodwulf Kalkanı

Blodwulf Shield, oyunun başlarında edindiğiniz kalkanlardan biridir. Bu kalkan sadece çok hafif değil, aynı zamanda savaşırken silahınızı ateşleyen bir yeteneğe de sahiptir. Varin’in Baltası gibi bir silahla birleştiğinde ortaya çıkan kombinasyon sizin için oldukça iyi olacaktır.

Spinning-Death Flail

Spinning-Death Flail, AC Valhalla’nın sunduğu en şık silahlardan biridir. Düşük ağırlığı, geniş etki alanı ve olağanüstü hareket kabiliyeti ile kesinlikle düşmanlarınızın arasında koşabilir, onlara zarar verebilir ve zarar görmeden geri dönebilirsiniz. Ayrıca, Dönen Ölüm Flail’in Avantajı, başarılı Ağır Son İşlemci Darbeleri gerçekleştirdiğinizde bir Yangın Bombası düşürme şansına sahip olmayı mümkün kılarak düşmanlarınızın hayatlarını daha da sefil hale getirir.

Fafnir’in Dişi

Bu silah, oyunun başlarında elde edeceğiniz bir mızraktır ve şaşırtıcı gelebilir, ancak Fyrd Spear gibi başka bir Mızrak ile eşleştirildiğinde, kombo yapılabilir. Her bir yumruğunuzda bir mızrak ile düşmanlarınıza makul bir mesafeden hasar verebilecek ve size vuramayacaklarından emin olursunuz. Bunun da ötesinde, birden fazla düşmanla çevrili olduğunuzda, kritik şans daha fazla olur. Bu yüzden, etrafınızda düşmanlar varken paniklemek yerine daha rahat olursunuz.

Yorum Yap

Yorum Yap