İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Hata Çözümleri
 3. Samsung Bulaşık Makinesi 4e Hatası
Trendlerdeki Yazı

Samsung Bulaşık Makinesi 4e Hatası

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2022/09/Samsung-bulasik-makinesi-4e-hatasi.png

Samsung bulaşık makinesi 4e hatası sıklıkla meydana gelen bir tür hata kodudur. Bu hata kodunun çözümü oldukça basit olmakla beraber, çözümlenemediği takdirde yetkili servis desteği alınarak problem ortadan kolaylıkla kaldırılabilmektedir.

Elektronik göstergeleri bulunan bulaşık makineleri artık günümüzde yaygınlaşarak, sıklıkla tercih edilmektedir. Küçük ekran üzerinde yer alan bilgilendirici göstergeler, kullanıcılar açısından yön gösterici olarak, herhangi bir arıza durumu karşısında neler yapılabileceğine dair fikir vermektedir.

Bu göstergelerde temel yıkama süresi ile suyun sıcaklığına dair olan bilgilerin dışında, oluşabilecek arıza kodları da büyük bir hassasiyetle eklenerek bulaşık makineleri daha donanımlı hale getirilmiş durumdadır.

Samsung Bulaşık Makinesi 4e Hatası Nedir?

Bu hata kodunun meydana gelmesi ile beraber, samsung bulaşık makinesi 4e hatası nedir sorusu sık sık araştırılarak bir hayli merak konusu olmaktadır.

Bu bağlamda kısaca bahsetmek gerekirse; bir sebebten ötürü bulaşık makinasının su toplama işlemini gerçekleştiremediği durumlarda bu hata kodu ekranda belirir. Bu problemi algılamak oldukça basittir. Örneğin; birikmiş su seslerinin duyulmuyor oluşu ve aynı zamanda tamburun cam kısmındaki bölümde su akışının görülmemesi bu problemi işaret eder.

Samsung bulaşık makinelerinde meydana gelen bu 4e hata kodu, yıkama işleminin başlangıcında, durulama sırasında, köpüklü suyun boşaltılmasında ve bunlarla beraber temiz su akmadığı durumlarda da ortaya çıkabilmektedir.

Samsung Bulaşık Makinesi 4e Hata Kodunun Nedenleri Nelerdir?

Samsung bulaşık makinesi 4e hatası ile beraber, bu hatanın ekranda belirme nedenleri de kullanıcıların kafasında soru işaretleri uyandırarak çözüm odaklı girişimlere meyillendirmektedir. 4e hata kodunun oluşması birden fazla etkene bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Özetle değinmek gerekirse bu nedenler şu şekildedir:

 • Su giriş valfinde yabancı nitelikli olan zarar verici bir cismin sıkışma ihtimali,
 • Hortumun deterjan kabı ile bağlantılı olmayışı,
 • Gerekli olan soğuk suyun yeterli miktarda gelmemesi,
 • Su basıncının bulunmaması,
 • Son olarak, su kaynağının bağlanma esnasında sıcak ya da soğuk su bağlantısı ile alakalı bir problemin ortaya çıkması.

Samsung Bulaşık Makinesi 4e Hatası Çözümü Nedir?

Samsung bulaşık makinesi 4e hatası çözümü için sırası ile şu adımları izlemek faydalı olacaktır:

 • İlk adımda su giriş vanasının kesinlikle kapatılması gerekmektedir,
 • Daha sonra su giriş hortumu kapağının sol tarafa doğru dikkatli biçimde çevrilerek çıkartılması gerekir,
 • Bundan sonraki adımda bir pense yardımı ile su filtresi yerinden çıkartılır,
 • Son olarak ise; çıkarılan su filtresi suyun altında özenle temizlenir. Ancak temizleme işleminin yeterli olmadığı durumlarda ise,  filtre değişimi sağlanmalıdır. 

Evde yapılabilecek tüm bu müdahalelere rağmen hala arıza kodu iyileştirilemeyip, sorun devam ediyorsa Samsung yetkili servislerinden profesyonel yardım alarak sorunun giderilmesi sağlanmalıdır.

Aksi takdirde hem maddi hem manevi zararlara uğramak mümkündür. Fakat genel olarak sıralanan bu işlem basamakları, doğru şekilde yapıldığı zaman Samsung bulaşık makinesi 4e hatası ile alakalı tüm problemler teknik servise gerek duyulmadan, kolaylıkla ortadan kalkmaktadır. 

Yorum Yap

Yorum Yap