İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. Sınıf Kaydedilmemiş Hatası
Trendlerdeki Yazı

Sınıf Kaydedilmemiş Hatası

Adsız

Sınıf kaydedilmemiş hatası Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda sıklıkla karşılaşılan bir sorundur. Bu hata genelde bilgisayarınızda bazı dll dosyaların eksik veya silinmiş olmasından kaynaklanır. Diğer adı Explorer.exe hatası olan bu sorunun birkaç çözüm yolu mevcuttur. Biz bu hata ile karşılaştığınız zaman hemen çözebilmeniz için sizlere sınıf kaydedilmemiş hatasının çözümü yollarını en ince ayrıntısına kadar anlatacağız. İsterseniz lafı daha fazla uzatmadan hatanın olası çözüm yollarına geçelim.

Sınıf Kaydedilmemiş Hatası Çözümü

Bu sorunun oluşmasının bir sürü yolu vardır. Bu yüzden bu sorunun nerden kaynaklandığını bilmediğimiz için oluşabilecek bütün sorunların yöntemini sizlerle paylaşacağız.

Yöntem 1

İlk olarak bu sorun genelde Google Chrome uygulamasından kaynaklanıyor olabilir. Eğer sorun bu  uygulamada ise uygulamayı tamamen kapatıp yönetici olarak çalıştırmayı deneyin.

Yöntem 2

Bir diğer yol ise kayıt hatalarını düzeltmektir. Bazen doğru kaydedilmemiş olan dosyalar bu gibi hatalara sebep olmaktadır. Bunu yapmak için cmd.exe( Komut İstemi) uygulamasının yönetici olarak çalıştırın. Daha sonra önünüze çıkan siyah pencerenin içerisine SFC/SCANNOW yazın ve Enter tuşuna basın. Tarama işlemi bittikten sonra hatanın devam edip etmediğini kontrol edin.

Yöntem 3

Eğer diğerleri sorunu çözmediyse bu büyük ihtimalle çözecektir. Bu hatadan kurtulmak için görev yöneticisini açın. Görev yöneticisini altta bulan başlat barına sağ tıklayarak bulabilirsiniz. Daha sonra buradan explorer.exe  dosyasını bulup kapatıyoruz. Kapatma işlemi bittikten sonra orada bulunan Dosya butonuna tıklayın ve Yeni görev oluştur yazısına tıklayın. Açılan sayfaya tekrar explorer.exe yazın. Sorununuz muhtemelen düzelecektir.

Yöntem 4

Bu sorun bilgisayarınızda virüs olmasından dolayı da oluyor olabilir. Bu yüzden bilgisayarınızda bir antivürüs programı varsa onu önce kapatın. Bazı antivürüs programları virüs olarak algılanabiliyor. Kapatma işlemini gerçekleştirdikten sonra Windows Defender uygulamasını kullanarak bilgisayarınızı tam zamanlı bir taramaya sokun. Eğer bilgisayarınız virüs bulursa onu ya silin ya da karantinaya alın. Bu işlemleri yaptıktan sonra hatanın devam edip etmediğini bir kontrol edin.

Emin olun yazdığımız bu yöntemlerden birisi sizin hatanızı mutlaka çözecektir. Yöntemlere sırasıyla uygulamanızı tavsiye ederiz. Bir başka hata çözümünde görüşmek üzere.

Yorum Yap

Yorum Yap