İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Hata Çözümleri
 3. Spotify İnternet Bağlantısı Yok Hatası
Trendlerdeki Yazı

Spotify İnternet Bağlantısı Yok Hatası

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2022/03/Spotify-Internet-Baglantisi-Yok-Hatasi-Destek360.jpg

Müzik zevkini doruklarda yaşamak istediğimiz anlarda Spotify’a giriş yaptığımızda karşı karşıya gelebildiğimiz internet bağlantısı probleminin sebebi nedir? Spotify internet bağlantısı yok hatası çözümü nedir? 

2022 yılıyla birlikte 400 milyon kullanıcı sayısını geride bırakan dev müzik platformu Spotify’da zaman zaman bazı nedenlerden ötürü hatalar meydana gelebilmektedir. Spotify’da karşımıza çıkabilen bu hatalardan belki de en can sıkıcı olanı  internet bağlantısı yok hatasıdır. Sosyal medya platformlarında da kullanıcıların sıklıkla yakındığı Spotify internet bağlantısı yok hatası, Wi-Fi erişiminiz veya mobil ağ bağlantınız kuvvetli olsa bile ortaya çıkabilmektedir. Alanında en başarılı olduğu kabul edilen müzik platformu Spotify’ın net bir çözüm ortaya koyamadığı bağlantı hatasının çözümünü aşağıda sizlerle paylaşacağız.

Spotify İnternet Bağlantısı Yok Hatası Çözümü

Kullanıcı deneyimi açısından platformu hatırı sayılır derecede olumsuz etkileyen Spotify internet bağlantısı yok hatasına firmanın kendisi tarafından somut bir çözüm ortaya konmuş değildir. Bu nedenle, kullanıcılar bu hatayla karşılaştıkları zaman çözüm yollarını kendi imkanlarıyla araştırmakta ve uygulamaya çalışmaktadır. Spotify üyelik ücretlerini de düzenli olarak ödeyen premium kullanıcılara dahi ciddi manada rahatsızlık veren bağlantı probleminin kesin ve net çözümü; platformun bir güncelleme ile teknik problemi kökünden sona erdirmesi olacaktır. Spotify’ın bu hususa ilişkin bir güncelleme yayımlayıp yayımlamayacağı bilinmemekte, fakat biz alternatif bir çözüm yöntemini sizlerle paylaşacağız. 

Spotify internet bağlantısı yok hatasının çözümü için aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Mobil cihazınızdan Spotify uygulamasını kapatın. 
 2. Ardından Ayarlar’a girin. 
 3. Bağlantılar veya Ağ Bağlantıları’na tıklayın. 
 4. Mobil Ağlar’a girin. 
 5. Erişim noktalarına girin 
 6. Karşınıza birkaç tane APN gelecek. (MMS, WAP, Internet vb.)  
 7. Burada Internet seçili değilse seçin; seçili ise başka bir seçeneği işaretledikten sonra tekrar Internet’i seçin) 
 8. Akabinde mobil cihazınızı 10 saniye kadar uçuş modunda bekletin veya yeniden başlatın. 
 9. İnternete bağlı olup olmadığınızı kontrol edin ve ardından Spotify uygulamasını açın.

Şayet halen internet bağlantısı yok hatası alıyorsanız Spotify uygulamanız güncel olmayabilir. Bu durumda son güncellemeyi kontrol etmelisiniz. Spotify’ınız güncel olmasına rağmen internet bağlantısı yok hatası almaya devam ediyorsanız uygulamayı mobil cihazınızdan tamamen kaldırıp yeniden yüklemenizi tavsiye ederiz. Probleminizin çözülmüş olduğunu umuyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap