İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel Konular
  3. Tenet Filmi Fortnite Ekranlarında!
Trendlerdeki Yazı

Tenet Filmi Fortnite Ekranlarında!

Christopher-Nolan-Tenet-Tenet-fragmani-tenet-ne-anlatiyor-e1590178720954

Özellikle bu karantina günlerinde evlerimizde kaldığımız süreci en eğlenceli ve kaliteli bir şekilde geçirmemiz için onlarca imkan sağlayan Epic Games ekibi, bu süreçte Travis Scott konseri ve pek çok oyun modu ile sıkılmadan saatler boyu süren maceralara yelken açabilmemiz için imkan sağladı. Fortnite oyununun sosyalleşme sürecine katkı sağladığı bu dönemde son olarak Tenet filminin ilk fragmanını yayınlaması da pek çok oyuncunun ilgisini çekmeyi başardı.

Dünyaca ünlü filmleriyle tanınan Christopher Nolan, Prestij, Başlangıç ve Yıldızlar Arası gibi başyapıtların yanına 2020 yılında vizyona girecek olan Tenet filmi ile birlikte yepyeni bir başarıya imza atmaya hazırlanıyor. Özellikle sinema sektörünü sekteye uğratan Covid-19 salgını, oyun dünyasına ilaç gibi gelmiş olmasını fırsat bilen Tenet ekibi, filmin sosyal mecralardaki ilk gösterimini Fortnite üzerinden yapmaya karar verdi. Daha önce de Travis Scott, Marshmellov gibi dünyaca ünlü isimlerin konserlerinin paylaşıldığı Çılgın Parti’ de bulunana dev ekran üzerinden canlı olarak 22 Mayıs tarihinde vizyona girmişti. Bu heyecanı canlı olarak yaşayamayan oyuncular için bir süre daha vizyonda tutma kararı alan Fortnite ekibi, Robert Pattinson ve John David Washington gibi dev isimlerin bulunduğu filmi büyük bir özveri ile kusursuz bir şekilde ekranlarımıza taşımıştı. Bu süreci milyonlarca oyuncu ile birlikte geçiren Fortnite, daha büyük sürprizlerle önümüzdeki günlerde tekrar karşımıza çıkacak.

Christophe Nolan tarafından çekilen uzun metrajlı film, sinema salonlarına olan rağbetin salgın süresince azalması sonucu dijital platformda yayınlanması gibi bir dedikodu kulislerde yayılmaya başlamıştı. Üst düzey yetkili Geoff Keighley tarafından verilen bilgiye göreyse tam tarihi belirli olmasa da önümüzdeki birkaç ay içerisinde filmin izlenme ve reyting sayısını arttırabilmek için Çılgın Parti’ nin popüler ekranı olan dev ekran üzerinden milyonlarca oyuncunun sinema keyfi sürebileceği bir ortam kurulması hedefleniyor. Epic Games üzerinden belirtilen bilgilerde herhangi bir detaydan kaçınılmasına rağmen detay ve vizyon tarihi hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilmek için takipte kalınması söyleniyor.

Sinema ve oyun sektörünü ortak paydada buluşturan bu proje Fortnite oyuncularında da daha şimdiden büyük bir heyecan yaratmış durumda. Öyle ki oyuncular raflarına kaldırdıkları oyunu tekrardan indirerek ücretsiz bir şekilde film bileti kazanmak için çaba sarf etmekte. Epic Games’ in son zamanlarda yaptığı ücretsiz oyun furyasının üstüne böyle bir etkinlik düzenlemesi de ortaya konulan yatırımın meyvelerini daha şimdiden toplamaya başladığının en büyük habercisi niteliğinde.

Yorum Yap

Yorum Yap