İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel Konular
  3. No Signal Hatası Çözümü
Trendlerdeki Yazı

No Signal Hatası Çözümü

Adsız

Bilgisayarlarda bulunan elektrik sorunu veya monitöre elektrik gelmemesi sıklıkla yaşanan sorunlardandır. Bu hatayı No Signal hatası nedir? Bu hatada bilgisayar açılır ama monitörler açılmaz.

Bu problemin ise birden fazla çözüm yolu vardır. Bu sorunu çözmek için öncelikle bilgisayarın garanti kapsamında olup olmadığına bakmak yerinde olacaktır. Çünkü alınan bilgisayar garanti kapsamındaysa ürünü teknik servise göndermek daha doğru olacaktır. Eğer garanti kapsamında değilse size vereceğimiz yöntemleri deneyerek hatadan kurtulabilirsiniz? İsterseniz No signal hatası çözümü neler hep birlikte bakalım.

No signal hatasının sebepleri

1-) Bilgisayar kapalı monitör açık ise

2-) Kasa ile montör arasındaki kablo çıkmış ise

3-) Ekran kartında ciddi bir sorun var ise

4-) Kasa ile monitör arasındaki kablo kopmuş ise

5-) Ekran kartınız devre dışı kalmış ise

6-) Ram’da bir sorun var ise No Signal hatası alırsınız.

No Signal Hatası Çözümü

Yöntem 1

Bu hata monitörden kaynaklandığı için ilk iş olarak monitöre gelen elektrik kablosunu kontrol etmemiz gerekiyor. Bunu yapmak için elektrik kablosunu bir başkası ile değiştirin. Evinizde o kabloya benzer bir kablo varsa o kabloyu takıp monitörün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Yöntem 2

Eğer sorun burada değilse anakartta olabilir. Bilgisayarı açın ve ekrana giden kabloların takılı olup olmadığını tek tek kontrol edin. Çıkmış bir kablo varsa onu yerine takın ve ekrana elektrik gelip gelmediğini tekrar kontrol edin.

Yöntem 3

Bunlar bir işe yaramadıysa kasada takılı olan bütün kabloları sökün. Sökme işlemi bittikten sonra bilgisayarın açma kapama tuşuna bir dakika boyunca basılı tutun. Daha sonra çıkardığınız kabloları tekrar takın.

Yöntem 4

Bilgisayarınızda bulunan Ram ve Ekran kartını anakarttan sökün. Daha sonra çıkardığınız sarı bölgeyi çok bastırmadan silgi yardımı ile silin. Silme işlemi bittikten sonra bir peçete yardımı ile sarı bölgeyi iyice temizleyin. Elinizi asla sarı bölgeye değmeyin. Bunu yapmamızın nedeni eğer Ram ya da Ekran Kartında kinetik enerji varsa onu yok etmektir.

Ekran kartınız ana karta gömülü ise siz sadece Ram’i temizleyin. Ekran Kartına dokunmayın.

Yorum Yap

Yorum Yap