İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Hata Çözümleri
 3. Trendyol Bağlantı Hatası
Trendlerdeki Yazı

Trendyol Bağlantı Hatası

z_Ai2_Io_400x400

Trendyol, pek çok ürünü satın alabileceğimiz bir e-ticaret sitesidir.  Zaman zaman kullanıcıların hizmet veren bu e–ticaret sitesinde bağlantı hatasına rastladıkları görülebilmektedir. Tanımlayacak olursak Trendyol bağlantı hatası site içerisinde gezinirken telefonunuzun ya da bilgisayarınız internete bağlı olsa dahi internetin kullanılmadığını gösteren ibaredir.

Trendyol Bağlantı Hatası Neden Olur

Trendyol bağlantı hatası ile karşılaşmanın altında aslında pek çok farklı sebep yatabilmektedir. Genel anlamda Trendyol bağlantı hatası ile karşılaşmanızın ana sebepleri arasında şunları sıralayabiliriz;

 • Modemden kaynaklı olarak cihazınız internet bağlantısına ulaşamıyor olabilir. Modeminizin kablosuz ayarlarında herhangi bir sorun oluşmuş olabilir.
 • Telefonunuzun ağ bağlantılarını otomatik olarak hatırlayan önbelleğinin temizlenmemiş olmasından da bu sorun kaynaklanıyor olabilir.
 • Cihazınızdaki DNS sunucuları düzgün çalışmadığı için bu sorun ile karşılaşıyor olabilirsiniz.
 • Bir telefondan giriş yapıyorsanız ve telefonunuzda uyku modu ya da güç tasarrufu modu açık ise WİFİ bağlantınız çalışmıyor olabilir.

Trendyol Bağlantı Hatası Nasıl Çözülür?

Web site içerisinde gezinirken böyle bir problemle karşılaşmak her ne kadar can sıkıcı olsa da çözüm yolları da elbette ki mümkündür. Trendyol bağlantı hatası ile karşılaşıldığında bunun birtakım basit işlemler ile kolaylıkla çözülebildiğine rahatlıkla tanık olabilirsiniz. Trendyol bağlantı hatası sorunun çözüm yolları arasında en temel olarak şu adımlardan bahsedebiliriz.

 • Telefon ya da bilgisayar fark etmeksizin giriş yaptığınız cihazı yeniden başlatmak işe yarayabilir. Bu basit çözüm çoğu zaman oldukça işe yarayan bir çözüm sunmaktadır.
 • Modemden kaynaklı olabilecek bu sorun için de yine modemi kapatıp on saniye kadar beklemeniz gerekmektedir. On saniye bekledikten sonra tekrar internete bağlanabilirsiniz.
 • DNS ayarlarınız kontrol edebilir ve ayarlarda değişiklik yapabilirsiniz.
 • Cihazınızın önbelleğini temizleyerek de Trendyol bağlantı hatası probleminin önüne geçebilirsiniz.  Bu sayede cihazınızda daha önce kayıtlı olan ağlar ve şifreler sıfırlanmış olur.
 • Modeminiz resetlemeniz de bu soruna çözüm getirebilir. Bu işlemi modeminizde yer alan ufak bir tuş ile kolaylıkla sağlayabilirsiniz.  Modeminizi resetlemenize rağmen hala bu sorun devam ediyorsa yüksek ihtimal ile bağlantı hatası probleminin cihazınızdan kaynaklı bir sorun olduğunu söyleyebiliriz.
Yorum Yap

Yorum Yap