İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun haberleri ve yardım
  3. Valorant Grafik Ayarları – Güncel
Trendlerdeki Yazı

Valorant Grafik Ayarları – Güncel

5ec84e6f7152d80624cc2390

Valorant, çıktığı günlerde oyuncular tarafından çok merak edildi ve kapalı beta açıldıktan sonra kullanıcı sayısı bir hayli arttı. Yeni bir oyun olduğu için bazı düşük özellikli bilgisayarlarda oynamak isteyen kullanıcılar oyun sırasında grafiklerde bozulmalar ve donmalar yaşayabilirler. Bu yazımızdaki Valorant grafik ayarları sayesinde bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Valorant, Riot Games tarafından geliştirilerek yayınlanmış çok oyunculu taktik yapmaya dayalı birinci şahıs keskin nişancı oyunudur. Kapalı beta dönemine 7 Nisanda başlayan oyun, 2 Haziran 2020’de resmi olarak yayınlanmaya başlandı.

Oyunda iyi bir performans sergilemek için aşağıdaki Valorant FPS arttırma adımlarını uygulayabilirsiniz.

Valorant FPS Arttırma

Valorant grafik ayarları

Aşağıdaki vereceğimiz bazı yöntemleri deneyerek Valorant grafik ayarları yükseltilebilir. Bu yöntemler sayesinde gözle görülür bir değişiklik yaşayabilirsiniz. Daha iyi bir FPS değeri için kullanmakta olduğunuz cihazınızdaki donanımlarda değişiklik yapabilirsiniz.

  • Bilgisayarınızın güç ayarlarını değiştirerek başlayabiliriz. Bunun için Denetim Masası – Güç Seçenekleri – Yüksek Performans ayarlarına getirerek kaydediyoruz.
  • Bir diğer işlem ise arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kapatma. Bunun için Görev Yöneticisinden arka planda çalışan uygulamaları görebiliriz ve istemediğimiz uygulamaları sonlandırabiliriz. Kısa yoldan ulaşmak için Ctrl + Alt + Delete tuşlarına aynı anda basarsanız Görev Yöneticisine gidebilirsiniz.
  • Kulanmakta olduğunuz ekran kartı ayarlarını görmek için Google’dan yardım alabilirsiniz.
  • Oyun ayarlarınızı düşük seviyede tutmanız FPS’inizin yükselmesinde önemli bir etken olduğunu unutmayın.

FPS nedir? diye merak eden kullanıcılarımız için açıklayalım. FPS açılımı Frame Per Second anlamı ise saniyedeki kara hızı demektir. Örnek verirsek oyunda rakibinize ateş ettiğinizde FPS ayarınız düşük ise merminiz rakibinize geç ulaşacağı için onu vuramazsınız. Düşük FPS ayarında oyunda sürekli görüntü bozulması ve kasmalar yaşarsınız. FPS ne kadar yüksek olursa oyunda daha iyi bir performans sergiler ve rakiplerinizi alt edersiniz.

Bu tür oyunlarda iyi bir performans almanız için iyi bir sisteme ihtiyacınız vardır. Bunun içinde maddi durumunuz iyi olması gerekiyor. Yeni çıkan oyunlar her zaman son sistem cihazlara göre dizayn ediliyor ve tasarlanıyor. İyi bir FPS ayarı demek = $ demektir. Bizlere yorum kısmından yazarak Destek ve öneri alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap