İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. Valorant Van 9003 Hatası Çözümü
Trendlerdeki Yazı

Valorant Van 9003 Hatası Çözümü

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2022/10/Valorant-Van-9003-Hatasi-Cozumu.jpg

Valorant nişancılık üzerine birçok oyuncu tarafından oynanan oyunlardan biridir. Oyunun en güzel yanı birçok oyuncu ile takım olarak oynanmasıdır. İki takım arasında geçen kıyasıya rekabet oyunda kazanan ve kaybedeni belirlemektedir. Oyun oldukça zevkli olsa da oyunda oluşan hatalar kullanıcıların moralini bozmaktadır. Valorant Van 9003 hatası kullanıcılar için oldukça can sıkıcıdır. Valorant oyununda takımlar savunan ve saldırı yapan olarak iki grupta incelenir. Amaç diğer takımın oyun alanını işgal etmektir.  Oyun süresi kısa olmasına rağmen yirmi beş tur oynandığından oyunculara yeterli gelmektedir. Ayrıca isteyen oyuncular başka takımlara dahil olarak farklı oyuncularla farklı deneyimler yaşayabilirler. Oyunda oyuncuların kazanmasını destekleyecek çeşitli envanterlerde mevcut bulunmaktadır.

Valorant Hataları Kullanıcıyı Zorluyor

Valorant Van 9003 sorunu ile karşı karşıya kalan kullanıcılar oyundan zevk alamaz hale gelmektedir.  Bu hata genellikle Windows 11 sürümü kullanan oyuncular tarafından sıklıkla alınmaktadır. 9003 hatası oyunun açılmasında engel oluşturmaktadır.  Bu hatayı alan kullanıcılara oyun oynayamaz duruma gelirler. Özellikle oyuna bağımlı olan oyuncular için bu bir işkence niteliğinde bir hata olarak karşılaşılmaktadır. Elbette ki oyunu oynayabilmek için kullanıcıların çözüm yolları da bulunmaktadır. Ancak Valorant Van oyununun oyuncular tarafından oynanabilmesi için hatanın çözümü biraz meşakkatli olabilmektedir.

  • Valorant Van nişancılık oyununda 9003 hatasını alan kişiler öncelikle BiOS ayarlarından ayarları düzenlemesi oldukça etkili olacaktır. Özellikle Trusted Platform Module ayarının aktif edilmesi gerekmektedir.
  • Hatanın giderilmesi için kullanıcılar BİOS ayarlarında kısmı bir değişiklik yapmak zorunluluğundadır. Secure Boot ayarlarının aktif edilmesi sayesinde yazılımın güvenilir olduğu kullanıcılar tarafından tanımlanacaktır.
  • Oyunun hata almasının nedeni ana kartlarda oluşan sorunlardan kaynaklanabilmektedir. Bu durumda kullanıcı oyuncular Secure Boot ayarlarını açmak yerine kapatmalı ve bilgisayarı yeniden başlatmalıdır. Ayrıca disklerin de değiştirilmesi gerekir. SSD disk GPT olarak değiştirilmelidir.

Valorant 9003 Probleminde Çözüm Yolları

Valorant Van 9003 hatası çözümü oldukça teferruatlıdır. Bu yüzden çözüm yolları tek tek denenmelidir.  Secure Boot aktif ettiğinizde birtakım düzenlemeleri de yapmak durumunda kalırsınız. Valorant Van oyununu oynamak isteyen kullanıcılar sistem modunu UEFİ modundan LEGACYE moduna çevirmesi gerekir. Ancak sadece modu düzenlemeniz yeterli olmayacaktır. Bu modla birlikte SSD tanınmamaktadır. Bu yüzden değişim kaçınılmaz olacaktır.

Oyunun etkili bir biçimde işleyişini sağlamak için gereken düzenlemeler mutlaka yapılmalıdır. Ancak bu işlemleri yaparken dikkatli olmalı ve iyice araştırmanız gerekir. Aksi takdirde bilgisayar sistemine zarar vermek mümkündür.

Yorum Yap

Yorum Yap