İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. Wild Rift Bağlantı Hatası
Trendlerdeki Yazı

Wild Rift Bağlantı Hatası

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2022/10/Wild-Rift-Baglanti-Hatasi.png

Wild Rift bağlantı hatası, ortaya çıkarak erişim sorunu meydana gelmektedir. Son günlerde oyuncu kişiler, giriş zaman aşımına uğradı tekrar deneyiniz diye bir hata meydana gelmektedir. Bu durum genel olarak Wild Rift uygulamasının oyun içerisinde sunuculara bağlanma yapamayacağınız anlamındadır. Bu sorunun ortaya çıkmasına birçok nedenler olabilmektedir. Bu hatalardan bazıları şunlar olabilmektedir.

VPN engelleme: Son günlerde Riot Games bazı oyuncuların VPN kullanmaları ile Wild Rift’erişim sağlamayı başlattı.

Wild Rift Beta test bölgesinde bulunmama: Şu anda belirli yerlerde açık beta testi için kullanılmaktadır. Açık beta testlerinin yapıldığı bölgeler dışında erişim yapmak istediğiniz zaman bu hata karşınıza çıkar.

Ağda oluşan sorunlar: İnternet bağlantınızda bazı sorunların olduğunu belirtmektedir.

Wild Rift Bağlantı Hatası Çözümü

Wild Rift bağlantı hatası çözümü genel olarak çözülebilmektedir. Wild Rift oyunu geçen haftalar Türkiye’de erişime açılmış oldu. Fakat oyuncular oyuna girmeleri durumunda zaman aşımına uğradınız hatasını görüyorlar ve oyuna erişim yapamıyorlar.  Bu hataları ortadan kaldırmak için şu adımları takip etmek yararlı olacaktır.

  • Wild Rift, mevcut olmayan ülkeler haricinde VPN kullanmasıyla girmeye çalışılmaktadır. Bu nedenle de farklı hatalar ortaya çıkmaktadır.
  • Giriş yapmanız durumunda giriş zaman aşımına uğradı hatası olması durumunda VPN’i hemen kapatın.
  • Diğer sorun ise ip alamamak olmaktadır. Bu gibi sorun olması durumunda Modemi kapatıp açın. Wi-Fi de bir sorun olup olmadığını kontrol ediniz.
  • Wi-Fi üzerinde bir sorun yok ise, oyunun verilerini silip yeniden deneyin. Wild Rift’in bütün ön belleği ve verileri temizle ve oyuna yeniden giriş yap.
  • Verileri silip yeniden başlamanız durumunda yine de hata gitmiyorsa, oyunu tamamen silin ve yeniden kurun.

Wild Rift Bağlantı Hatası Nedir?

Wild Rift bağlantı hatası nedir? Riot Games tarafından ortaya atılan mobil oyunlarından biri olan Wild Rift geçen ay BETA sürüm olarak bazı ülkelerde kullanılmaya başlandı.  Bu kullanan ülkeler dışında kalan ülkelerdeki oyuncular VPN kullanarak erişim sağlamaktadırlar.  Birçok oyuncunun kullanmakta olduğu Wild Rift oyununa girişlerde hatalar oluşmaktadır.

Bu hatanın nedeni olarak Riot sunucusuna bağlanamıyor olmanız anlamındadır. Diğer yandan birçok nedenlerle de bağlantı kuramayabilirsiniz. En çok ortaya çıkan sorun ise VPN servisleri şu anda Riot tarafından tespiti yapılıp ret edildi olmaktadır. VPN servisleri gerek gördüğü zaman oyunu engellemeye devam etmektedirler. Bu nedenle de Beta bölgesi alanı dışında olmanız nedeniyle bu hataları almaya devam edeceksiniz. Diğer bir sorunda internetten kaynaklanmaktadır. İnternet bağlantınızı kontrol etmek uygun olur.

Yorum Yap

Yorum Yap