İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. zoom invalid meeting id hatası
Trendlerdeki Yazı

zoom invalid meeting id hatası

zoom-startup

Zoom Video Communications, merkezi San Jose, California’da bulunan bir Amerikan iletişim teknolojisi şirketidir. Kuruluş tarihi 21 Nisan 2011 ve kurucusu Eric Yuandır. Uygulama bulut tabanlı yazılım platformu sayesinde görüntülü telefon ve çevrimiçi sohbet hizmetleri sağlar ve telekonferans, uzaktan eğitim, toplantı ve sosyal ilişkiler için kullanılıyor.

Pandemi döneminde uzaktan eğitimin hayata geçmesi ile zoom görüntülü konuşma uygulamasına ilgi arttı. Sadece ülkemizde değil dünyada da koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde çalışmak isteyen insanlar uygulama sayesinde evlerinden işlerini ve toplantılarını gerçekleştirebiliyorlar.

Son zamanlarda kullanıcıların karşılaştığı zoom invalid meeting id hatası, can sıkıcı bir hal aldı. Bu yazımızda bu hatanın neden oluştuğu ve çözüm yollarını sizlerle paylaşacağız.

Uygulama koronavirüs salgını sonrası ülkemizde ve dünyada canlı ders anlatımlarında kullanılıyor. Çok fazla kullanıcının aynı anda uygulamaya yüklenmesi bu tür geçici hatalara neden olabiliyor. Zoom toplu görüşmeler başlatılırken girilen meeting id yada passcode hatası yüzünden başlatılamama sorunudur. Hatanın çözümü için aşağıdaki işlemleri takip ediniz.

Zoom invalid meeting İd hatası çözümü

Zoom invalid meeting İd hatası çözümü, için uygulamaya giriş bilgilerinizin doğru oldğundan emin olmalısınız. Çevrenizde bu hatayı alan var mı diye araştırınız. Başka bir hesapta kullandığınız adınızla giriş yaparsanız giriş yapılamadı hatası alabilirsiniz. farklı bir isimle tekrar deneyin. Aşağıdaki yöntemleri deneyerek çözüm bulabilmeniz mümkün:

  • Uygulamaya telefondan giriyorsanız, uygulamayı silip tekrar yükleyin.
  • Uygulamadan çıkış yaparak tekrar giriş yapmayı deneyin.
  • Farklı bir cihazdan giriş yaparak sorunun uygulamada mı yoksa cihazda mı olduğunu test edin.
  • Yeni bir e-posta açarak yada yeni hesap oluşturarak deneyebilirsiniz.

Sorun çözülmez ise ne yazık ki beklemekten başka bir çareniz yoktur. Sunucularda bakım yada güncelleme yapılıyor olabilir. Öğrencilerin ve öğretmenlerin canlı ders anlatımlarında EBA’ya alternatif olarak kullandıkları zoom uygulaması yoğun kullanıcı sayısına ulaştığı zaman bağlantı kopmaları yaşanması normal bir durum olarak karşılanması gerekir. Ancak bu hatanın kesin nedeni giriş id yada şifrenizi yanlış girmeniz ile alakalı olmasıdır. Sorunu çözemeyen arkadaşlarımız yardım için bizlere yorum kısmından yazabilirler. Başka bir yazıda görüşmek üzere.

Yorum Yap

Yorum Yap