İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. Kernel Security Check Failure Hatası
Trendlerdeki Yazı

Kernel Security Check Failure Hatası

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2022/09/Kernel-Security-Check-Failure-Hatasi.png

Bilgisayar kullanıcıları zaman zaman pek çok sistem hatası ile karşılaşabilmektedir. Kernel Security Check Failure Hatası sık karşılaşılmasa da kullanıcıları endişe içinde bırakan sorunlar arasında yer almaktadır. Bilgisayarlarda bazen aniden beliren mavi ekran oldukça rahatsız edicidir. Genellikle kullanıcılar mavi ekranla karşı karşıya kaldıklarında bilgisayarın virüslendiği kanısına varırlar. Ancak mavi ekranın görünüyor olması bir virüs habercisi değildir. Bilgisayarınızda beliren ani bir mavi ekran size dosyalarınızda bozukluk olduğunun sinyalini verir. Bununla birlikte bilgisayarınızda herhangi bir virüs tespit edilmese de kötü amaçlı bir yazılımın varlığını işaret edebilir. Mavi ekran aynı zamanda bize bilgisayar hakkında çeşitli sinyaller verebilmektedir.

Kernel Security Check Failure olarak gözlemlenen mavi ekranın çıkması ile birlikte güncelleme özellikleri kontrol edilmelidir. Bununla birlikte bilgisayarın depo alanı olan bellek incelenmelidir. Elbette ki mavi ekran sorununun birçok olası nedeni bulunabilir. Bu yüzden gerekli kontrol yapılarak hatanın nedeni keşfedilmelidir.

Mavi Ekran Hatası Nedenleri

Bilgisayarınız ansızın mavi ekran uyarısı veriyorsa bunların nedenini araştırmak çok önemlidir. Bazen kötü bir yazılım bazen sabit disklerde meydana gelen hatalar mavi ekranın gün yüzüne çıkmasına neden olmaktadır. Bu sebeple çekirdek güvenlik kontrolü olarak tanımlanan Kernel Security Check Failure hatası mutlaka değerlendirilmelidir. Kullanıcılar bilgisayar sisteminde oluşan bu hatayı endişe ile karşılamamalıdır. Çünkü her sorunun bir çözümü olduğu şüphesizdir. Mavi ekran sorunundan birçok yöntemle kurtulmak mümkün olabilmektedir. Mavi ekran sorununa neden olan birçok faktör bulunmaktadır. Bunlar belirlendiğinde mavi ekran sorununu da çözmüş olursunuz.

  • Mavi ekran sorunu yaşayan kişilerin bilgisayarlarında kötü yazılımlar girmiş olabilir.
  • Güncellemelerin belirli zamanlarda yapılmaması sonucu ekran hatası oluşabilir.
  • Sistem dosyalarında bozukluk olması halinde mavi ekran kaçınılmazdır.
  • Bazı bilgisayarlarda sabit disklerde oluşan hatalar mavi ekran sorununa yol açmaktadır.
  • Bilgisayar belleğinde oluşan sorunlarda mavi ekran hatası verebilmektedir.

Mavi Ekran Hatasının Çözümü

Kernel Security Check Failure hatası çözümü oldukçpratiktir. Bu yüzden kullanıcılar çözüm yollarını deneyerek hatanın düzelmesini hedefleyebilirler.  Özellikle bilgisayara indirme işlemi yaparken çok dikkati olunmalıdır. Bazı dosyalarda kötü amaçlı yazılımlar olabilmektedir. Bu sebeple bilgisayar içerisinde bulunan kötü amaçlı yazılım dosyalarının temizlenmesi mavi ekranın giderilmesini sağlayacaktır. Bununla birlikte güncellemelerin mutlaka zamanında yapılması gerekir. Özellikle WİNDOWS işletim sisteminin düzgün çalışabilmesi adına güncelleme uyarıları alındığında aksatılmadan harekete geçilmelidir. Bilgisayarınızda aktif olarak mutlaka virüs programı çalıştırılmalıdır. Daha güçlü koruma sağlaması açısından güvenlik duvarınızın sürekli olarak açık tutulması oldukça yararlı olacaktır.

Bununla birlikte mavi ekran sorununun çözülmesi açısından WINDOWS güncellemelerinin yapılması şarttır. Mavi ekranla birlikte bilgisayara geniş kapsamlı bir bakım yapmak gerekir. Bilgisayar sürücülerinin güncellenmesi ve disklerin hatalı olup olmadığını öğrenmek için denetlemek gerekir. Sistem dosyalarının incelenmesi ve sorunların giderilmesi çözüm yollarından biridir. Bununla birlikte bellekte oluşan hatalarının da tespit edilip onarılması mavi ekran sorununu yüzde yüz ortadan kaldıracaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap