İlginizi Çekebilir
fd2cb1bf2cae63ec347b3caf1426cb57
  1. Ana Sayfa
  2. Destek360
  3. access denied hatası
Trendlerdeki Yazı

access denied hatası

indir

Bu yazımızda kullanıcıların karşılaştığı access denied hatası neden oluşur ve çözüm yollarını bu hatayı alan takipçilerimiz için araştırdık ve sizler için çözüm yolları aradık. Öncelikle access denied nedir? bunu bilmemiz hatayı daha kolay çözmemize yardımcı olacaktır.

Access Denied nedir?

Access Denied nedir? cihazınızda yada ağ üzerinde yetkiniz olmayan bir işlem yapmaya çalıştığınız zaman karşınıza çıkan bir hata mesajıdır. Hatayı almanızın sebeplerin başında ulaşmak istediğiniz dosya veya bir ağda gerekli yetkilerinizin olmaması bu hatayı almanıza neden olur. Normal bir kullanıcı iseniz, access denied hatası alıyorsanız sayfayı yenileyerek sorunun çözülmesini deneyebilirsiniz. Sorunun devam etmesi halinde yöneticiyle irtibata geçmeniz gerekebilir.

Access denied hatası, almaya devam ediliyor ise donanım ile ilgili bir sorun veya dosyalarınızda bir kayıp yada bozulma olabilir. Kullandığınız servisin kullanıcısı değilseniz, yönetici olarak görevliyseniz karşılaştığınız bu hatayı kendiniz çözebilirsiniz.

Access denied hatası çözümü, için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz;

  • Bir üst klasörden o klasöre full yetkili bir kullanıcı ile alt klasöre izin veriniz.
  • Gerekli izinleri kontrol ederek tekrar deneyiniz.
  • Root klasörünüze everyone list- read hakkı vererek alt klasörlerde kişi bazlı NTFS izinlemeleri yapabilirsiniz.
  • Security izinlerini kontrol ediniz. Paylaşıma açılmış klasöre ağ üzerinden mi, lokal olarak mı erişmek isterseniz paylaşım izinleri devreye girer. İzinleri kontrol ediniz.
Yorum Yap

Yorum Yap