İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Destek360
  3. Telefon Neden Yavaş Şarj Olur?
Trendlerdeki Yazı

Telefon Neden Yavaş Şarj Olur?

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2022/10/Telefon-Nasil-Daha-Hizli-Sarj-Olur.jpg

Günlük hayatımızda en çok kullandığımız teknolojik alet şüphesiz telefondur. Akıllı cep telefonlarında yavaş şarj sıkıntısı çoğunlukla yaşanmaktadır. Bunun başlıca nedenlerinden birisi arka planda çalışan istenmeyen uygulamalardır. Telefonunuz açıldığı vakit bazı uygulamalar arka planda otomatik olarak acıkmakta olup şarjınızı tüketmeye başlıyor. Bunun önüne geçmek için telefonunuzun ayarlar bölümünden uygulamalar kısmına giriş yapın. Bu bölümün içinde başlangıç uygulamaları veya buna benzer bir ifade bulunan kısım olacak. Orada otomatik olarak çalışmaya başlamasını istemediğiniz uygulamaları seçin ve kapalı konuma getirin. Bunun telefonunuza herhangi bir zararı veya işlerinizi aksatmasını beklemeyin. Dikkat etmeniz gerek tek husus size bazı uygulamalar bunları kapatınca bildirim göndermeyebilir. Bunun için çok gerekli olmayanları kapalı konuma getirin.

Telefon Bataryası Arızalı Olabilir

Telefon bataryaları nasıl bazen çok hızlı tükeniyorsa, aynı şekilde telefonun yavaş şarj edilmesi de buna bağlı olabilir. Bataryanızı kontrol edin ve farklı bir durum olup olmadığına bakın. Eğer emin olamıyorsanız teknik servise sormanızda fayda var. Yeni batarya alacak olursanız kesinlikle sahte bataryalardan uzak durun. Sahte bataryalar zamanla telefonunuzda hasara neden olabilir. Sahte bataryaların bozulma süreleri çok daha kısadır. Seçiminiz her zaman orijinal batarya olsun. Eğer şuanda mevcut olan bataryanız sahte ise yavaş şarj problemi yüksek ihtimal bundan kaynaklanıyor olabilir.

Şarj Adaptörü ve Kablosundan Kaynaklı Olabilir

Şarj adaptörü ve kablosundan kaynaklı olma ihtimalide vardır. Bunun için adaptör ve kabloyu kontrol edin. Kabloda hasar olabilir, adaptör darbe almış olabilir. Bunların dışında batarya gibi bunlarında sahte olma ihtimali olabilir. Sahte şarj aletleriniz kesinlikle kullanmayın ve almayın. Şarj aletiniz yeteri kadar enerji almıyor da olabilir. Son olarak takılı olan prize gelen enerji yetersizde geliyor ihtimali mevcut lakin bunun olasılığı çok az.

Sorunun kaynağını bulamıyorsanız daha fazla kurcalamadan mutlaka bir teknik servise ulaşın. Cihazın sorunun ne olduğunu kısa bir süre içinde sizlere bildireceklerdir. Arka kapağı açılmayan telefonlarda, eğer bilginiz yoksa kendiniz açmayın yine bir teknik servisten destek alın. Cihaza zarar vermeden sorunu çözün.

Yorum Yap

Yorum Yap