İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun haberleri ve yardım
  3. Assassin’s Creed Valhalla Çöküyor, Siyah Ekran hatası FPS Sorunu Çözümü
Trendlerdeki Yazı

Assassin’s Creed Valhalla Çöküyor, Siyah Ekran hatası FPS Sorunu Çözümü

5eaddd7a66a97cf176e133e0

Assassin’s Creed Valhalla PC Ve Diğer konsollar ile oynanabilmekte ve Twitch üzerinde yoğun ilgi duyulan bir oyun. Oyun Ubisoft’un değerli bir yapımı olsada bazı kusurlar barındırmakta. Assassins Creed Valhalla çökme sorunu yada Assassins Creed Valhalla siyah ekran hatası veya farklı hatalar ile karşılaşıyorsanız size çözüm yollarından bahsedeceğiz.

Assassin’s Creed Valhalla FPS Sorunu

Assassin’s Creed Valhalla’nın çözünürlük ve FPS açısından düşük olduğunu düşünüyorsanız, büyük olasılıkla oyun ile alakalı değildir. Büyük olasılıkla, sisteminiz oyunun yüksek gereksinimlerine ayak uydurmakta zorlanması olması olabilir. Çözüm için denemeniz gereken ilk şey, Valhalla minimum gereksinimleri kontrol etmek olmalı. Sistemim yeterli diyorsanız aşağıdaki yazımızı inceleyiniz.

GPU’nuzun sürücü programını açın ve mevcut tüm sürücülerin kurulu olup olmadığını kontrol ediniz. Kurulu değilse indirin ve kurun. Devamında, CPU ve RAM kullanımının sorunlara neden olmadığından emin olmak için gereksiz programları ve tarayıcı pencerelerini kapatmayı deneyin.

Denemek isteyeceğiniz son şey, oyun içi grafik ayarlarınızı daha düşük bir eşiğe ayarlamak ve bunun sorunu çözüp çözemediğini görmek. Düşük performans için mükemmel düzeltmeyi bulmak için ayarlarla uğraşmanız gerekebilir, ancak bu en iyi seçeneğinizdir. Sorun devam ederse, GPU programınızı tekrar açın ve Assassin’s Creed Valhalla’ yı seçtikten sonra Kenar Yumuşatma, Gama Düzeltme, Üçlü Tamponlama’ yı kapatın ve doku filtrelemenizi biraz azaltın.

Assassin’s Creed Valhalla Çökme Sorunu

Çökme sorunu yaşıyorsanız, Assassin’s Creed Valhalla güvenlik duvarınızdan ve anti-virüsünüzün kara listesinden kaldırmaktır.  Bu işlemden sonra, çökmelerin durup durmadığını kontrol ediniz. Değilse, oyunu pencereli modda çalıştırmayı deneyin. Bunu yapmak için, oyunun kısayol hedefini -w olarak yeniden adlandırılabilir, oyun açıldığında Alt + Enter tuşlarına basabilir veya .ini dosyasını pencereli modda çalışacak şekilde düzenleyebilirsiniz. Denemek isteyeceğiniz başka bir şey de oyunu doğrudan .exe dosyasından çalıştırmaktır. Ayrıca, Oyunun açılış esnasında yaşadığı çökmeler, GPU sürücülerinin güncel olmamasıyla da ilgili olabilir.

Assassin’s Creed Valhalla PC Lag Sorunu

PC’nizde Valhalla’nın lag sorunu düşünüyorsanız yapabileceğiniz iki şey var. GPU programınızı kontrol etmek ve beklemede olabilecek sürücü güncellemelerini tamamlamaktır. Tüm programların güncel olduğunu düşünüyorsanız, devam edin ve oyun dosyalarınızı Uplay başlatıcısı aracılığıyla kontrol edin. Kontrol için Özellikler’ e gidin ve ardından Oyun Dosyalarını Kontrol Edin. Gecikme yaşarken göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz son bir şey, GPU’nuzun oyuna ayak uydurmakta zorlanıp çalışmadığıdır. Devam edin ve bunun sizin için işleri kolaylaştırıp kolaylaştırmadığını görmek için bazı grafik ayarlarını değiştirin.

Yorum Yap

Yorum Yap