İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun haberleri ve yardım
  3. Valorant Zaman Aşımı Hatası
Trendlerdeki Yazı

Valorant Zaman Aşımı Hatası

5fd62d6b18c773217cc93052 (1)

Valorant 2020 yılında Riot Games tarafından piyasa sürülmüş online video oyunudur.  Kısa zamanda oyun severlerin ilgisini toplayan riot games Valorant oyunu, diğer online oyunlarda karşılaştığımız hatalara benzer problemleri kullanıcılarına yaşatmaktadır. Son zamanlarda Valorant zaman aşımı hatası sık karşılaşılan ve çözüm aranılan bir sorundur. Yazımızda bu hatanın çözüm yolları hakkında bilgiler vereceğiz.

Valorant Zaman Aşımı Hatası Çözümü

Bu hatanın birden fazla sebebi olabilir. Net olarak sorunun kaynağının ne olduğu bilinmemektedir. Kullanıcıların yaşadığı bu sorun ile ilgili edindikleri deneyimleri size aktaracağız. Birçok kullanıcı bu yöntemlerin bazılarını deneyerek Valorant zaman aşımı hatası sorunlarını çözdüler.  Oyun severlerin yaşamış olduğu deneyimlere göre; kısaca LoL denilen (League of Legends) oyunun yüklü olduğu cihazlarda bu sorunun yaşandığı yönündedir. Eğer sizin bilgisayarınızda da bu oyun yüklü ise hesabınızın otomatik olarak açılıp açılmadığını kontrol edin.  Eğer hesabınız otomatik bağlanıyorsa istemci üzerinden oturumunuzu kapatın ve daha sonra Valorant oyununa bağlanmaya çalışın. Sorununuzun çözümü bu kadar basit olabilir.

Bir başka seçenekte bilgisayarınızı tamamıyla kapatmak ve yeniden başlatmaktır. Hala çözüm bulamadıysanız bilgisayarınızda yüklü üçüncü parti programlarını gözden geçirin ve mümkün ise kaldırın. Son olarak internet bağlantınızın sorunsuz olduğundan emin olun gerekirse modeminizi yeniden başlatın. Kimi kullanıcılara göre bilgisayarınızın hard diskini SSD bir disk ile değiştirmek sorununuza bir çözümdür. Yöntemlerin tamamını denediniz ve hala Valorant zaman aşımı hatası yaşıyorsanız Valorant destek ekibine başvurun.

Valorant Sistem Gereksinimleri

Her oyunda olduğu gibi akıcı bir deneyim isteyen oyun severlerin sahip olduğu bilgisayar özellikleri yeni nesil oyunlarda büyük önem taşımaktadır.  Riot Games Valorant oyunu için sahip olmanız gereken minimum sistem özelliklerini yayınlamıştır. Buna göre düşük ayarlar ile oynayabileceğiniz bir bilgisayar Intel Core 2 Duo E8400 işlemciye sahip olmalıdır. Bunun yanında 4GB ram ve 30 FPS hız alabileceğiniz bir minimum 1 GB paylaşımlı bir grafik işlemcisi de gereklidir. Oyunu üst düzey performanslarla tüm detaylarını hissederek oynamak isteyebilirsiniz. Bu durumda mutlaka GeForce GTX 1050 Ti grafik işlemci kasanızın içinde yer almalıdır. 3.2 Ghz hızında bir i5 işlemci de bu konuda size yardımcı olacaktır. Sisteminizi topladınız ve Valorant zaman aşımı hatası sorununu da çözdüğünüze göre artık keyifle oyun dünyasına dönebileceksiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap