İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun haberleri ve yardım
  3. knight online login server connection failed hata çözümü
Trendlerdeki Yazı
aboooo

knight online login server connection failed hata çözümü

header

Knight Online, oyuncuları bugünlerde can sıkıcı bir hatayla karşılaşmaya başladılar. Knight Online server hatası. Oyuncuların aldığı bu can sıkıcı hatanın genel adı knight online login server connection failed hatası. Can sıkıcı bu hatadan sizleri kurtarmakta kararlıyız. Hata hakkında bilgiler ve çözüm yollarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Knight Online Nedir?

Knight Online, çok oyunculu büyük bir kitleye sahip çevrimiçi rol yapma (MMORPG) oyunudur. Oyun çıkış tarihi 2002 yılının Haziran ayında demo beta sürümünün sunucularını açmıştır. İlk başlarda oyun adı Knight Empire’dır, yayıncı şirket K2Network tarafından yayınlanmıştır. Oyunda ilk zamanlarda ulaşılabilecek seviye sınırı 65 leveldi, ancak şuanda 83 level sınırına ulaştı. Beta sürümde sadece Ares sunucusu ile başlayan oyun, şuanda 4 sunucuya ulaşmıştır. Bu sunucular Ares, Dies, Beramus ve Xigenon’dur. Oyuncu kitlesi çok büyük ve pazar payı oldukça geniş bir rol yapma oyunun en çok sevilenlerin den bir tanesidir.

Oyunda karşılaşılan bu hatanın genel sebeplerinden bazıları internet bağlantınızın olmaması ve sunucuların bakımda olması diyebiliriz. Sunucuların bakımda olması o sunucuya giriş yapamamanız anlamına gelir ve login server connection failed hatası ile karşılaşırsınız. Tek nedeni bu haller olmayabilir. Bu yüzden sizler için aşağıda birkaç çözüm yolunu derledik.

İnternet bağlantınız ve sunucuların doğru çalıştığından emin iseniz aşağıdaki çözüm yollarını deneyiniz.

knight online login server connection failed hata çözümü

  • İnternet bağlantınızda sık kopmalar oluyorsa oyun sırasında bu hatayı alabilirsiniz.
  • Cihazınızda bir güvenlik uygulaması varsa uygulamayı devre dışı bırakabilir yada oyuna internet erişimini açınız.
  • Oyunu kurduğunuz klasördeki KnightOnline.exe ile çalıştırınız.
  • Başlata tıklayıp arama kısmına bir uygulamaya windows güvenlik duvarı üzerinden izin ver yazın.
  • Açılan pencereden Ayarları değiştir seçeneğine tıklayın, açılan pencereden Başka bir uygulamaya izin ver seçeneğine, ardından Gözat‘a giriş yapın.
  • Açılan pencereden masaüstünüzdeki KnightOnline.exe seçin ve aç dedikten sonra pencereden Ekle‘ye tıklayın. Özel ve Ortak adındaki 2 seçeneği de etkinleştirin. Daha sonra oyunu çalıştırınız.

Yukarıdaki verdiğimiz knight online login server connection failed hatası çözümü bir tavsiyedir, çoğu kullanıcıda işe yaramıştır ve sorun çözülmüştür. Yapamayan arkadaşlar yorum kısmından bize yazabilirler.

Yorum Yap

Yorum Yap