İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. En İyi Sega Mega Drive 2 Oyunları
Trendlerdeki Yazı

En İyi Sega Mega Drive 2 Oyunları

sega-franchises

Günümüz oyunlarından sıkılıp geçmişe geri dönmek ve o zamanın 16 Bit oyunlarını yeniden oynamak isteyenler için en iyi oyunlardan oluşan rehberimizi hazırladık. Çocukluk dönemlerinin en iyi Atarisi olan Sega Mega Drive 2 ile oynanabilen en iyi ve eğlenceli oyunlardan oluşan listemizi sizlere sunuyoruz. Eskiye birazda olsun dönmek adına deneyebileceğiniz veya oyun önerisi arayanlardansanız sizler için Sega Mega Drive 2 oyunları neler yardımcı olacağız. Atari salonlarının vazgeçilmez oyunlarından birkaç örnek vereceğiz ve şimdilerde zor bulunan atari salonlarında oynanan oyunları evinizde tekrar yaşamanız için sizlere güzel oyunlardan oluşan listemizden bahsedeceğiz.

Ultimate Mortal Kombat 3

Sega Mega Drive 2 Oyunlarından belki de en iyi ilk 3 oyununda kendine yer bulabilecek bir oyundur. Günümüzde bile halen Mortal Kombat serileri devam etmektedir. 16 Bit oyun olmasına rağmen görsel efektler ve seslendirmeler muhteşem. Mortal Kombat Ultimate 3 ve bütün serilerinde olduğu gibi rakibi yendiğinizde ölüm vuruşu yapabiliyorsunuz ve bazı son ölüm vuruşları bu oyunda biraz daha komik olarak sonlandırılmaktadır. Mortal Kombat denildiğinde aklımıza gelen ilk şey, rakibe combo atak uyguladığımızda ekranın sağ alt köşesinden oyunu geliştiren kişinin birden çıkıp ‘’Yuppi’’ diye dikkatinizi dağıtması diyebiliriz. Eğer sizde Sega Mega Drive 2 oyun önerisi arıyorsanız elinizde olması gereken birinci oyun bu olmalı diyoruz.

Battletoads

1991 yılında oyun dünyası ile buluşan Battletoads oyunu kurbağa karakteri ile eğlence ve macera dolu bir oyun deneyimi sunuyor. Karşınıza gelen zorlu yaratıkları Kurbağa karakteri ile sağa sola sıçrayıp özel yeteneklerle savuşturduğumuz ve onları haklayarak yolumuza devam ediyoruz. Karakterimiz ile yaratıkları havaya fırlatıp özel son vuruşlar yaparak oyun deneyiminizi daha da keyiflendirmek amaçlanmıştır. Yine eski ama güzel oyunlardan birisidir. Bu oyunu oynayıp da beğenmedim diyen birisi az rastlanmıştır. Bu yüzden listemizin 2. Sırasına Battletoads oyununa yer veriyoruz.

Final Fight

Capcom’ un 1989 yılında piyasaya sürdüğü bir oyundur ve gerçekten macera oyunları arayanlar için kesinlikle elinde olması gereken oyunlardan birisi diyebiliriz. Metrocity’ de yer alan oyunda çeşitli suç örgütlerine karşı mücadele vererek ilerliyoruz. Eskilerin bildiği üzere oyunun takma adı Hagar dır. İki kişilik de oynanabilen Final Fight da her bölümün sonuna geldiğinizde o bölüme özel bölüm sonu düşmanı bulunmakta.

Gunstar Heroes

Gunstar Heroes 1993 yılında piyasaya sürülen bir sega oyunudur. İki kişilik oynanabilen sega oyunları arayışında olanlar için güzel zaman geçirebileceğiniz bir macera oyunudur. Karakterlerimiz koşarak karşılarına çıkan düşmanlara elindeki silah sayesinde saf dışı bırakıp bölümler geçiyoruz. Yine her bölüme özel düşmanlar yer almaktadır.

Dynamite Headdy

1994 yılında piyasaya sürülen ve bir dönemin en çok oynanan oyunlarından birisidir. Oyunun hikayesinde kötü kukla kralın dünyayı ele geçirmesini engellemek için mücadele veren Headdy adlı kuklayı canlandırıyoruz. Çeşitli zorlu parkurları çıkarak ve aynı zamanda engellerle düşmanlardan kurtulup keyifli vakit geçirebileceğimiz bir oyundur.

Yorum Yap

Yorum Yap