İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. LoL Wild Rift En Güçlü Şampiyonlar Listesi
Trendlerdeki Yazı

LoL Wild Rift En Güçlü Şampiyonlar Listesi

lol-wild-rift

LoL Wild Rift Türkiye oyuncularına sunuldu ve oyuncular PC sürümünde olduğu gibi bir an önce dereceli maç atıp yüksek liglere yerlere çıkma yarışına başladılar. PC sürümü için düzenli olarak LoL Meta şampiyonları paylaşılıyordu ve oyuncular bu şampiyonlarla oynayıp rakiplerinden bir adım önde olmayı başarabiliyordu. Mobil versiyonlarda hangi şampiyonlarla daha iyi oynayabilirsiniz ve oyunu taşıyabileceğiniz şampiyonlar hangileri, sizler için LoL Mobile Meta Şampiyonları listesini hazırladık.

LoL Wild Rift En Güçlü Şampiyonlar (Meta)

Wild Rift oyununda dereceli sistemde mücadele edecekseniz öncelikle en iyi oynayabileceğiniz laneyi tercih etmelisiniz. Orman, Mid, Top, Adc, Destek rolleri için sizlere Wild Rift En Güçlü Şampiyonlar önerilerimiz ile bulunduğunuz koridorda daha üstün olabilirsiniz. Bu şampiyonlar şu an için daha üstün gözükse de gelecek olan güncellemeler ile birlikte güç düzenlemeleri yapılabilir, bu sebeple meta değiştikçe sizlere yeni bilgiler vereceğiz. Oyun bilginiz yeterli düzeyde ise meta şampiyonları ile kolay galibiyet alabilirsiniz.

Wild Rift Top Lane Meta Şampiyonları

·         Garen

·         Darius

·         Camille

·         Nasus

Yukarıda bulunan şampiyonlar şu an için üst koridor için en iyi seçimler olacaktır. Özellikle Garen ve Nasus ile tank kasıldığında orta oyunda sizi galibiyete taşır.

Wild Rift Orman Meta Şampiyonları

·         Master Yi

·         Olaf

·         Lee Sin

·         Graves

Master Yi Kastığında 5 de 5 atmayacağı takım yok denilebilir. Eğer troll oyun oynamayacak ve galibiyet odaklı oyun atıyorsanız ilk tercihiniz Master Yi seçimi olabilir. Bunun dışında Olaf Orta oyunda aşırı güçlü duruma gelmektedir. Ayrıca Graveste iyi bir seçim olabilir kazanma yolunda.

Wild Rift Mid Meta Şampiyonları

·         Zed

·         Yasuo

·         Annie

·         Akali

·         Fizz

Mid oyuncuları genellikle oyunu taşıyabilecek oyunculardan oluşur. Burda takım ad – ap oranını göz önünde bulundurarak Zed seçimi sizi oyunu kazandırır. Ayrıca Fizz ile ilk dakikalarda safe kalıp orta oyunda arkadaşlarınıza yardım ederken kill alıp asist yaparak oyunu kazanmanıza bir adım daha yaklaştırabilir. Ayrıca annie ile savaş başlatıp güzel işler çıkarabilirsiniz.

Wild Rift ADC Meta Şampiyonları

·         Vayne

·         Miss Fortune

·         Jinx

·         Jhin

Alt koridor oyuncusu iseniz en dikkatli olmanız gerektiği bölgedir. Ayrıca oyun taşıma adına iyi işler çıkarabileceğiniz bu bölgede Miss Fortune ve ya Vayne Seçimi sizi başarılara götürebilir. Ayrıca Jhin’e 2 ebedi itemi çıkıp takım savaşlarında savaş kazandırabilirsiniz.

Wild Rift Destek Meta Şampiyonları

·         Lux

·         Alistar

·         Blitzcrank

Özellikle Lux şu sıralar en çok tercih edilen destek şampiyonu konumunda. Hem kill aldırma hemde kill alma oranı yüksek şampiyondur.

Yorum Yap

Yorum Yap