İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Dünya’nın En Çok Oynanan Oyunu
Trendlerdeki Yazı

Dünya’nın En Çok Oynanan Oyunu

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2021/11/en-cok-oynanan-oyunlar.jpg

Bütün oyuncuların en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi dünya da en çok oynanan oyun hangisi olduğudur. Bu yazımızda 2020 ve 2021 senesinde en çok oynanan ve trendlere giren oyunların hangileri olduğunu öğreneceksiniz.

COVİD19 salgını ile oyun sektöründe oldukça hareketli bir zaman yaşandı. Evlere kapandığımız bu zamanlar da 7den 70’e insanlar oyun oynayarak vakit geçirdi. Bu da oyun sektörüne yoğun bir talep patlaması yaşanmasına sebep oldu. Hadi vakit kaybetmeden dünyanın en çok oynanan oyunu hangisi bir göz atalım.

Türkiye’de en çok oynanan oyunlar listesindeki oyun sıralaması destek360 ekibinin oyları ile belirlenmiştir, sizde favori oyununuzu yorum kısmından bizlere yazabilirsiniz.

Dünyada En Çok Oynanan Oyunlar

PUBG ( PlayerUnkown’s Battlegrounds)

Çıktığı ilk günden itibaren çok sevilen PUBG, yoğun ilgiyi karşılamak için PUBG Mobile ve PUBG Mobile Lite piyasaya sürerek birçok kişiyi etkisi altına aldı. Sürükleyici grafikleri ve konusu ile rakiplerinin bir adım önünde ve gün geçtikçe farkı arttırıyor.

League of Legends (LOL)

Riot Games tarafından geliştirilen ve yayımlanmış MOBA türü strateji oyunudur. İlk olarak 2009 yılları arasında piyasaya çıkmıştır. Dünya üzerinde büyük bir oyuncu kitlesini elinde barındırıyor. Genel olarak takımlar arasında oynanan savaş oyunlarından bir tanesidir.

Valorant

VALORANT, kapalı beta olarak yayınlandığında oldukça sevildi ve yapımcılar hızlı bir şekilde oyunu sınırlı erişimden çıkardılar. Çok oyunculu taktiksel birinci şahıs oyunları arasında en çok oynan oyunlardan birisidir. Dünya genelinde büyük bir hayran kitlesi olan bir oyundur.

Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive ya da bilinen kısa adıyla CS:GO, Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilmiş çevrimiçi birinci şahıs nişancı oyunları arasında büyük bir oyuncu kitlesine sahiptir. İlk olarak 21 Ağustos 2012 tarihinde piyasaya sürülmüştür.

Yorum Yap

Yorum Yap