İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. En İyi Senaryoya Sahip Oyunlar
Trendlerdeki Yazı

En İyi Senaryoya Sahip Oyunlar

unnamed

Need for Speed Most Wanted

En iyi senaryoya sahip oyunlar listesine Need for Speed ile giriş yapıyoruz. Sevilen oyunlardan  biri olan Most Wanted, 2005 yılında çıkış yaptı ve bu döneme göre de oldukça iyi grafiklere sahip bulunuyor. Oyunda BMW M3 GTR sahibi bir karakteri yönetiyorsunuz ve karakterimiz de şehrin en popüler ve polis tarafından aranan sokak yarışçısı ile yarışıyor. Arabasına sabotaj yapılmasıyla yarışı ve arabasını kaybetmesiyle oyun sıfırdan başlar ve  araba geri almaya çalışılır. Final sahnesi özellikle oyuncular tarafından oldukça beğenilmiştir. 

Tomb Raider

Oyuncular tarafından 2013 tarihinde çıktığı tarih itibariyle oldukça beğenildi. Arkeolog bir babanın kızı olan Lara Croft’un bir keşif için gemi yolculuğuna çıkması ve bu yolculukta kaza geçirmesiyle adaya çıkan Lara Croft konu alınıyor. Oyun bu şekilde film tadında ilerliyor.

The Walking Dead

Zombi oyunu olan oyun, çizgi roman grafikleri ile karşımıza çıkıyor. Hayatta kalabilmek amaç oluyor ve konusu da oldukça iddialı bulunuyor. Profesör Lee’nin cinayet işleyerek hapse mahkum edilmesiyle zombi istilasında küçük bir kız çocuğu bile tanışması konu edinilmiş.

S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

Oyunun konusuna göre, Çernobil nükleer santralinin çekirdeğinde bulunan dördüncü reaktörünün patlamasına bağlı olarak santralin etrafında oluşturulan karantina olarak belirlenen bölgese deneyler yapılmaya başlanır ve bu deneylerde yapılan bilinçsiz bir hata sebebi ile The Zone bölgesinde çeşitli anomalileri beraberinde getirmektedir. Dünyanın çeşitli ülkelerinden insanlar gelmektedir ve oyundaki ana karakterimiz bu akın eden insanlardan biridir. Ek olarak oyun 2007 yılında piyasaya çıkmıştır.

Hitman

Ajan 47 dünyanın en tehlikeli DNA’larının alınıp oluşturulduğu bir klondur. Operasyonun amacı da bu yaratılan klonlardan bir ordu kurmaktır. Fiziksel ve psikolojik olarak oldukça güçlü olan Hitman, profesörleri oldukça etkilemektedir. Doktorların kendisine yaklaşmasından dolayı da muayene edilmek üzere gittiği bir doktoru yaralar ve yakalandıktan sonra koyulduğu hücresinden kaçar. Sonrasında klon yapımı ile ilgili dosyaları ele geçirmek için onu yaratanı ve diğer klonları öldürür.

Uncharted 4: A Thief’s End

Hazine avcısı Nathan Drake’in serüveni ele alınıyor. Senaryo olarak Indiana Jones’a benzetilen oyun, en iyi hikaye anlatımına sahip oyun olarak ödül de alıyor. Oyuncularının en etkilendiği bölüm ise duygusal final bölümü oluyor.

The Last of Us

Joel, kızı Sarah ile beraber Teksas’ta yaşamaktadır. Cordyceps cinsi bir mantarın sebep olduğu ve bulaştığı insanları birer yaratığa çeviren bir hastaslık yayılmaya başlar. Joel, kardeşi ve kızı ile birlikte kaçmaya çalışırken Joel’in kızı Sarah ölür. Aradan 20 yıl geçer ve Joel kaçakçılık işi yapmaktadır. Hastalıklar ve çetelerle girilen çatışmalar ve mücadelelerle dolu bir oyun olan The Last of Us Joel’in hikayesini oldukça iyi bir şekilde ele almıştır.

Mafia

En iyi senaryoya sahip oyunlar listesinde en iyisi diyebiliriz. The Godfather filminin etkileri rahatlıkla görülebiliyor. Ana karakter Thomas Angelo sıradan bir taksi şoförüyken, bir mafyanın parçası oluyor ve mafyaya ayak uydurmaya çalışıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap