İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. Instagram durduruldu hatası
Trendlerdeki Yazı

Instagram durduruldu hatası

91d9c1b833533b9f07de4aa1761b8c53

Instagram durduruldu hatası birçok kullanıcının karşılaştığı hatalardan birisi. Bu hata birçok faktöre bağlı olarak değişebiliyor. Bu hatayı almamızın nedeni sistemsel bir problemden kaynaklanıyor. O yüzden asla Instagram hesabınızda bir sorun olduğunu düşünmeyin.

Her ne kadar dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu da olsa Instagram da bazen bu gibi hatalar olabiliyor. Ancak endişe edecek bir şey yok. Hatayı çözmenin yolları var. Peki, Instagram durduruldu hatasının çözümü nedir? Gelin hep birlikte bakalım.

Instagram durduruldu hatası çözümü

Bu hata ile karşılaşan birçok kullanıcı hatanın çözümünü bulmak için birçok yöntem deniyor ama bu çözümler bazen işe yaramıyor. Şimdi size bu hatanın çözümü için birkaç yöntem vereceğiz. Bu yöntemleri kullanarak Instagram durduruldu hatası sorunundan kurtulabilirsiniz.

Yöntem 1

Bu hatayı aldığınız zaman ilk olarak Instagram uygulamasını kapatın. Daha sonra arka planda çalışan bütün uygulamaları da kapatın. Bu sizin önbelleğinizi temizleyecektir. Daha sonra Instagram uygulamasına tekrar girmeyi deneyin.

Yöntem 2

Bu hata hafızanızın dolu olmasından kaynaklanıyor olabilir. Bunun için telefonunuzda bulunan gereksiz dosyaları silmeniz gerekiyor. Bunu yapmak için yapabileceğiniz birkaç yöntem bulunuyor.

1-) Hafıza temizlemek için Google Play Store’dan bir uygulama indirebilirsiniz.

2-) Kendiniz telefonunuzda bulunan videoları resimlerini silebilirsiniz.

3-) Ya da Ayarlar’a gidip Cihaz bakımından gereksiz dosyaları silebilirsiniz.

Bu işlemlerden birisini yapıp belleği boşalttıktan sonra Instagram uygulamasını tekrar girmeyi deneyin.

Yöntem 3

Bu hayatı almanızın bir sebebi de Instagram uygulamasının güncel olmamasıdır. Bazen mağaza arka planda size sormadan uygulamaları günceller ve siz uygulamaları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak uygulama güncellemeleri kapalı olursa işte o zaman mağaza arka planda güncelleme yapmaz.

Peki, bu hatayı düzeltmek için Instagramı nasıl güncelleyebiliriz.

İlk yapmanız gereken hatayı aldığınız an Instagramı kapatmak. Daha sonra Google Play Store mağazasına gitmeniz gerekiyor. Mağazaya girdikten sonra sol tarafta alt alta 3 çizgi olacak ona tıklayıp yan bir bar açıyorsunuz. Bu barın içinde Uygulamalarım ve oyunlarım sekmesi var ona tıklıyorsunuz. Instagram güncel değilse oradan güncelliyorsunuz ve işlem bittikten sonra tekrar uygulamayı açıyorsunuz. Hatanız düzelecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap