İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun haberleri ve yardım
  3. LoL Wild Rift 60 FPS Nasıl Yapılır?
Trendlerdeki Yazı

LoL Wild Rift 60 FPS Nasıl Yapılır?

league-of-legends-wild-rift-acik-betasi-turkiyeye-geliyor-5878674.jpg

Riot Games tarafından geliştirilen League of Legends PC oyununun mobil oyun olarak geliştirildiği Wild Rift henüz beta aşamasında olduğu için bir çok hata ve optimizasyon sorunları barındırıyor. Oyuncular Evelyn gibi karakterde görünmez olduğunda FPS birden bire 10’ lara düşebilmekte. Bazı karakterlerde ani FPS kayıplarını aza indirmek için 30 FPS’ ye tanımlanan ayarı nasıl 60 FPS yapabiliriz sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Bu sayede düşük değerleri LoL Wild Rift 60 FPS yapmak sizlere daha akıcı oyun deneyimi sunacaktır.

LoL Wild Rift FPS Nasıl Yükseltilir?

Wild Rift henüz beta aşamasında ve halen geliştirilmektedir. Bu sebeple ani FPS kayıpları veya oyun içi hatalarla sık sık karşılaşabilirsiniz. Geliştirilmekte olan bir oyun için kısa süreli FPS artışı nasıl sağlayabiliriz birkaç fikir alışverişinde bulunacağız. Öncelikle oyuncuların ilk izlenimlerine göre oyuna Wi-Fi üzerinden bağlanan arkadaşlar genellikle FPS değerlerinin düştüğünden bahsetmekte. Oyunu mobil cihazınızın veri bağlantısını kullanarak oynadığınızda ani FPS kayıplarının yaşandığı gözlendi. Sizlerde oyunu hattınızın kendi internetini kullanarak oynadığınızda ani FPS kaybı yaşamadan devam edebilirsiniz. Bunun dışında ayarlarda bulunan 60 FPS seçimini de sizin için kısa süreli sorun çözme yolu olabilir. Ayrıca yine ayarlar kısmından Grafik ayarlarına geldiğinizde arları biraz düşürerek FPS yükseltme yolunda iyileştirme yaşarsınız. Ayarlarınızı yüksekte kullanmak FPS düşüşleri ve akıcı bir oyun oynayamama sorunu ile karşı karşıya bırakır sizi.

LoL Wild Rift 60 FPS Yapmak

Wild Rift hiçbir ayarı daha önce değiştirmediyseniz sizlere 30 FPS ile oyun oynanır. Bunu ayarlar kısmından 60 FPS’ ye getirebilmemiz mümkündür. Telefonunuzun özellikleri o kadarda iyi değilse 60 FPS’ ye getirmeniz birşeyi değiştirmez, sizlere önerimiz 30 FPS ayarında kalıp oyuna bu şekilde devam etmenizdir. Cihaz özellikleriniz yeterli ise şu adımları takip edebilirsiniz.

·         Wild Rift’ e Giriş yapın.

·         Ana menünün sağ üst köşesinde Ayarlar kısmı buluyor tıklayın.

·         Açılan ekranın sol kısmında Grafikler kısmı yer alır, tıklayınız.

·         Karşınıza çıkan liste ‘’60 FPS’’ kısmı yer alıyor, buradaki seçim KAPALI ise Açık Yapın.

·         İşlem tamam.

Ayrıca diğer ayarlarda deneme yaparak FPS artışı gözlemleyebilirsiniz, Grafik ayarlarından Model Kalitesini Dengeli yapabilir, Model kalitesini Orta ayara getirebilir ve Gölge kalitesini orta ayara alıp FPS artışı oluyor mu incelenmelidir. Eğer grafik kalitesinden ödün vermiyor ve oyun daha akıcı bir hale geliyorsa bu şekilde oyuna devam edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap