İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun haberleri ve yardım
  3. Zula GET XML URL FAİLED hatası çözümü
Trendlerdeki Yazı

Zula GET XML URL FAİLED hatası çözümü

Zula-overview

Zula, Türklerin 2015 yılında yapmış olduğu online silah ve savaş oyunudur. Oyunu oynayan birçok kullanıcı bulunuyor. Lokum Games tarafından piyasaya dağıtılan oyun geçtiğimiz günlerde bir hata ile gündeme geldi. Bu hata bir URL hatasıydı ve oyunu oynayan birçok kullanıcı oyunu oynayamadı ve bu hatanın sebebini araştırmaya başladı.

Peki, Zula GET XML URL FAİLED hatasının çözümü ne? zula sunucu bağlantı hatası xml url hatayı çözmek için hangi yöntemler kullanılmalı? İşte cevabı…

Zula GET XML URL FAİLED hatası çözümü

1-) Oyunu yönetici olarak çalıştırma

Oyunlar genelde hata verdiğinde bu hatayı gidermek için oyunu yönetici olarak çalıştırırız. Yönetici olarak çalıştırmak demek o uygulama veya oyuna bütün izinleri vermek demektir. Siz bu izni verdiğinizde oyunda hatalı bir yer varsa oyun bu hatayı düzeltecektir. Oyunu yönetici olarak nasıl çalıştırıcam dediğinizi duyar gibiyim. Hemen anlatıyorum.

Öncelikli olarak yapmanız gereken oyunun kurulu olduğu diski bulmak. Bu yer genelde Yerel Disk ( C: )’ nin içindeki Program Files klasörüdür. Bu klasörün içinde  Locum Games dosyası olacak. Bu dosyayı tıklayın ve Zula kalsörünün içine girin. Daha sonra Game klasörünün içine girerek Zula.exe dosyasını bulun ve dosyanın üstüne Mouse yardımıyla sağa tıklayın. Yönetici olarak çalıştırın seçeneğini seçerek açılan bölgede evet seçeneğini seçin. Hatanız düzelecektir.

2-) Çalıştır komutunu kullanın

Eğer yukarıdaki yöntem işe yaramazsa endişe etmeyin. Birde bu yöntemi deneyin. Bu yöntem oldukça basit. Sorununuzu çok çabuk çözebilir. Yöntem şöyle;

Klavyenizin üzerinde bir Windows logosu olacak. O Logo ile R tuşuna (Windows+R) birlikte basın. Ben bunu yapamam diyorsanız başlat tuşuna basıp orada buluna arama butonunun içine çalıştır yazarak da komut yerini bulabilirsiniz. Daha sonra kutucuğun içine %temp% yazın ve tamam butonuna basın. Açılan sayfada Zula ile alakalı bütün dosyaları silin ve oyunu tekrar açmayı deneyin.

3-) Modemi kontrol etme

XML ve URL hataları genelde internetten kaynaklanan hatalardır. Eğer böyle bir hata alıyorsanız internet bağlantınızı bir kontrol edin. Modemin üstünde İnternet ve DSL yazan bir yazı bulunur ona bakın. Bunların ışığı yanmıyorsa yapmanız gereken modemi kapatıp açmaktır. Modem açıldıktan sonra oyuna tekrar girmeyi deneyin.

Yorum Yap

Yorum Yap