İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Hata Çözümleri
 3. Epic Games Unsupported Graphics Card Hatası
Trendlerdeki Yazı

Epic Games Unsupported Graphics Card Hatası

Epic-Games

Epic Games Launcher, grafik kartı hatası nedenleri ve çözümleri nelerdir? Grafik kartı ile ilgili sorunlar pek çok arabirim ve sistem kaynaklıdır. Sizin “graphics card hatası” alma sebepleriniz bunlardan birisi olabilir. Bilgisayarınız çalıştırmak istediğiniz oyunun minimum sistem gereksinimlerini karşılıyor mu? Eğer bu seçeneği elediyseniz diğer sebeplerden birisi hata almanıza sebep oluyor olabilir. Bu yazımızda epic games unsupported graphics card hatası nasıl çözülür yardımcı olacağız.

Epic Games Unsupported Graphics Card Hatası Çözümü

 • Sistem gereksinimleriniz oyunun sistem gereksinimlerini karşılıyor mu?  

Sistem gereksinimlerine bakmak için bilgisayarım>özellikler dosyasını açıp ekran kartına, REM gibi donanımsal özelliklerin oyunun ihtiyacı olan minimum seviyeyi karşılayıp karşılamadığına bakın. Eğer sorun buradan kaynaklı değilse bir sonra ki adıma geçebilirsiniz. 

 • Sürücüleriniz güncel mi? Drivers menüsünden yüklü ve çalışır halde ki sürücülerinizi görebilirsiniz. Denetim masasında kaldırmanız gereken eski sürümler var mı kontrol edin. Varsa eski sürücü programlarını kaldırıp güncel olanı yükleyin, yüklü fakat aktif değilse aktifleştirin. 
 • Programlar listenizde ekran çoklayıcı gibi programlar aynı anda çalıştığında birbiriyle çakışıyor olabilir. Ekranla ilgili programlarınızı durdurup sadece Epic Games için kullanılan sürücüyü çalıştırmayı deneyin. Örneğin GeForce ekran sürücüsü için, GeForce Expirence’a gidip son sürücü güncellemesini yeniden yükleyin. 
 • Windows’unuz güncel mi. Oyunla uyumlu olmayan Windows sürümleri ekran kartı hatası verebilir. 
 • Oyunlar güncellendiği zaman ekran kartı hataları oyun kaynaklı olarak meydana gelebilir bir destek talebi oluşturmayı düşünebilirsiniz. 
 • Oyunuzun grafik ve fps (hız) ayarını değiştirmeyi “azaltmayı yada yükseltmeyi” deneyebilirsiniz. 
 • Epic Games’i yönetici modunda çalıştırmayı deneyin. 
 • Bilgisayarınıza yüklediğiniz bir programın neden olduğunu düşünüyorsanız sistemi önceki noktalardan birine geri yükleyin. 
 • Yanlış grafik işlemciyle Epic Game’i çalıştırıyor olabilirsiniz. Bu sorunu çözmek için şu adımları izleyin. Epic Games>Sağ tık>Diğer>Dosya Konumunu Aç>Epic Games Dosyasına Git>Uygulamaya sağ tıkla>Grafik İşlemciyle Çalıştır’ı seç. Burada karşınıza birden grafik işlemci programı çıkacaktır. Bunları tek tek deneyin. Hangisi başlatıcıyı çalıştırırsa oradan devam edin. 
 • CPU ve GPU sürümleri güncel mi?  Güncel olmayan programları güncelleyin.

Önerilenleri denerken birkaç noktaya dikkat etmekte fayda var. Sisteminizin ince ayarlarını denemeden önce basit olanları deneyerek işe başlayın. Sistemde zıtlıklar meydana getiren çözümler bilgisayarınızın çökmesine sebep olabilir. Epic Games Unsupported Graphics Card Hatası sıkça karşılaşılan ve çoğu zaman çözümü basit olan bir hatadır.  Sürücülerinizi güncellemek için üreticilerin web sitesini ziyaret edip manuel olarak güncelleyebilirsiniz. Birbiriyle uyumsuz program riski almak istemiyorsanız otomatik olarak güncelleme yapan bir yazılım kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap