İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun haberleri ve yardım
  3. BlueStacks’i Hızlandırmanın Yolu
Trendlerdeki Yazı

BlueStacks’i Hızlandırmanın Yolu

9eFXX1ky

BlueStacks, ABD merkezli bir yazılım şirketidir. 2009 yılında Rosen Sharma tarafından kurulmuştur. BlueStacks App Player ve diğer bazı bulut tabanlı oyunları PC platformlarında çalıştırmasına olanak sağlayan bir uygulamadır.

BlueStacks’i Hızlandırmak İçin Bazı Yollar

Bu yazımızda BlueStacks‘i kullanırken daha hızlı bir oyun deneyimi ve performans sağlamak için neler yapabileceğimizi ögreneceğiz.

BlueStacks’i Hızlandırmak

  • Antivirüs programını etkisiz hale getirin:

Bilgisayarımızda kurulu olan bazı antivirüs programları uygulamanın çalışmasıyla zıt tepki verebilir, buda performans bakımından kullanımınızı etkilemesine sebep olur. Virüs programını kapatmanız BlueStacks performansınızı gözle görülür şekilde hızlandıracaktır.

  • Yüklü olan Hyper-V ve diğer Hipervizörleri Etkisiz Hale Getirin

Sanallaştırma teknolojisini kullanan BlueStacks, Hyper-V ve Diğer uygulamalarla aynı anda çalıştırıldığında bazı sorunlar meydana gelebilir buda hız ve performansı etkileyen sebeplerdendir. Bu sorunu çözmek için sanallaştırma teknolojisini kullanan diğer uygulamaları kapatmak olacaktır.

  • Güç Ayarlarınızı Yapın

Güç planı seçeneklerinden yükseği seçerek BlueStacks hız ve performansınızı arttırabilir ve daha iyi bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

  • Bilgisayarını Upgrade Etmek

İyi bir oyun deneyimi yaşamak için önce iyi bir bilgisayara sahip olmak gereklidir. Daha fazla RAM ve daha hızlı CPU özelliğine sahip bir bilgisayar alarak BlueStacks performansınızı arttırabilirsiniz. İyi bir maus ve iyi çalışan trackpad’ le oyun deneyiminizi geliştirin.

Yorum Yap

Yorum Yap