İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Destek360
  3. Çalınan İnstagram Hesabı

Çalınan İnstagram Hesabı

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2022/04/Calinan-Instagram-Hesabi-Nasil-Alinir.jpg

Günümüzde en çok kullanılmakta olan  sosyal medya platformu İnstagram son zamanlarda başka insanlar tarafından çok çalınma girişimlerinde bulunuyor ve çoğunlukla çalınıyor. Peki çalınan İnstagram hesabı nasıl geri alınır. İnstagram uygulamasından giriş yapmadan yardım al kısmı ve sonrasında daha fazla yardım al gibi bir sürü gereksiz olan açıklamalar var. Öncelikle onları bir kenara bırakalım ve nasıl alınır ondan bahsedelim.

Çalınan İnstagram Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Sakin bir şekilde İnstagram şikayet formunu açalım ve oradan birisi beni veya arkadaşımı taklit ediyor yazısı olan seçeneği seçiyoruz.

  • Bu seçeneği seçtikten sonra taklit edilen kişi benimi tıklıyoruz. Daha sonra formu doldurarak forumda isim soy isim mail adresimizi yazıyoruz ve iki elimizle kimlikliğimizle fotoğraf çekilip Tc yi gizleyerek kimlikteki resim ve yüzümüz net olacak.
  • Daha sonra formu doldurunca biraz aşağıda dosya yükle butonunu seçiyoruz ve kimlikle olan resmi oraya yüklüyoruz. Biraz aşağıda ise @ simgesi ile kullanıcı hesap ismini yazıp hesap çalınmıştır veya kullanıcı adlı hesabım çalınmıştır eğer kapatmak isterseniz kapatılmasını istiyorum yazmanız veya kurtarılmasını istiyorum yazmanız yeterlidir.
  • Bu işlemi yaptıktan sonra ilerleyen saatlerde hesaba girmeye çalışıp kendi mail adresinizi gördüğünüz esnada kod gönder demeniz ve ardından gönderilen kodu girmeniz gerekiyor sonra İnstagram da sizden bir selfie istiyor sağ sol olacak şekilde başınızı oynatmanız gerekiyor.
  • Bu işlemi onaylayınca İnstagram size 1-2 iş günü içinde bize gönderdiğin mail adresinden irtibata geçeceğiz diye bir yazı yazı yazacaktır. Sonra maillerinizi kontrol etmeniz gerekir.
  • İnstagram selfie videosu için teşekkür içerikli ve 1 iş günü içinde size bir kod göndereceğini bildiren bir mail atıyor. Ertesi gün tekrar mail almış olmanız lazım şifrenizi değiştirmeniz için yedek kod yazan 8 adetten oluşan rakamlar içermektedir.
  • Şifre değiştirme işleminde 8 adetten oluşan yedek kodu girince İnstagram hesabınız elinizde. Ondan sonra ister kullanmaya devam edin isterseniz hesabınızı kapatınız. Geçmiş olsun. 
Yorum Yap

Yorum Yap