İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Destek360
  3. Uygulamalar Durduruldu Hatası
Trendlerdeki Yazı

Uygulamalar Durduruldu Hatası

bu-uygulamalar-telefonlardan-kaldiriliyor-79671-5

Teknolojik cihazlar, şüphesiz insan hayatını kolaylaştırmak ve zamandan tasarruf ederek hayata pratiklik katmak için üretilmiş olan cihazlardır. Bu cihazlar çok zaman ihtiyaçlarımızı giderme konusunda son derece etkin rol oynasalar da, çoğu zamanda da sistemden kaynaklı çeşitli hatalar nedeniyle bizleri çileden çıkarmaktadırlar. Bu süreçte insanlar alternatif olarak pek çok çözüm önerisi geliştirmiş olsalar da, bazı durumlarda teknik servis yardımı almak, cihazların uzun vadedeki güvenlikleri açısından son derece önem kazanmaktadır. Özellikle Samsung cihazların eski sürümlerinde görülen uygulamalar durduruldu hatası, can sıkıcı bir hal almaktadır. Bu hatanın çözüm noktasında Samsung internet sitesi de çeşitli çözüm önerileri sunmaktayken, aynı zamanda da kullanıcılar için pratik yöntemlerle alternatif bir çözüm önerisi de sunulabilir.

Uygulamalar Yanıt Vermiyor Hatası

Bu uygulama hataları için tek bir nedenden meydana geliyor gibi güçlü bir iddiada bulunamayız. Uygulamalar Plays Store veya AppStore platformlarına yüklendiklerinde, dosya taraması ve çeşitli kontrollerden geçtikleri için bu sürece kadar herhangi bir sorun olmamaktadır. Aynı zamanda kullanıcıların indirip kurmalarına kadar herhangi bir sorun yaşanmazken, uygulamanın yazılım kısmında meydana gelmiş herhangi bir eksiklik, bu sorunun açığa çıkmasına neden olur.

Uygulamalar Yanıt Vermiyor Hatası Çözümü

uygulamalar yanıt vermiyor hatası çözümü, bu hatanın pek çok çözüm yolu olabilir. Önem sırasına göre belirlediğimiz hata çözümlerini sırasıyla deneyerek, uygulamanın açılıp açılmadığını kontrol etmelisiniz.

  • Uygulamanın verilerini temizleyin; Cihazın uygulamalar kısmına girerek hata aldığınız uygulamayı seçin. Uygulama içerisinde önbellek ve veri temizleme işlemleri yaparak herhangi bir veri tıkanıklığı olması durumunu gözden geçirin.
  • SD Kart Kontrolü; Uygulamayı kurmuş olduğunuz harici bellek hasarlı olabilir. SD kartı çıkarıp geri takarak sorunun temel kaynağını bulmaya çalışın. Eğer telefona yüklendiğinde sorunsuz olarak çalışıyorsa, sorun SD kartınızda demektir.
  • Uygulamayı Tekrar Yükleyin; Uygulamanın indirme sırasında herhangi bir sorunla karşılaşmış olma ihtimaline karşı tekrar silip yükleyebilirsiniz.
  • Telefonu Yeniden Başlatın; Telefonda ortaya çıkmış dosya bozulmalarının önüne geçmek için yeniden başlatın.
  • Fabrika Ayarları; Sırayla gittiğiniz çözüm önerilerinden hiçbirisi işe yaramadıysa, cihazı fabrika ayarlarına döndürmek en sağlıklı çözüm yolu olacaktır. Cihaz içindeki tüm bilgileri sıfırlayan bu işlem, ayarlar kısmından erişime sunulur.
Yorum Yap

Yorum Yap