İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Destek360
  3. MMI Kodu Hatası ve Çözümü
Trendlerdeki Yazı

MMI Kodu Hatası ve Çözümü

hqdefault

MMI Kodu Hatası Nedir?

İstatistiklere baktığımızda daha çok Samsung model telefonlarda karşılaşılan geçersiz MMI kodu hatası kullanıcıların interneti kullanmasına engel olabiliyor. Bu hataya sebebiyet verebilecek birden fazla durum olabilir, ancak başlıca nedenler ağ ayarlarının doğru yapılandırılmamış olmasıdır. Bunun dışında ise kalan kullanım haklarını veya bakiyeyi sorgulamak isterken MMI kodu hatası ile karşılaşmanız mümkün. Ancak sizlere anlatacağımız basit birkaç çözüm yolu önerisi ile bu hatanın üstesinden kolayca gelebilirsiniz.

MMI Kodu Hatasının Çözüm Yolları

MMI kodu hatası çözüm yolları, geçmeden önce bu durumun herhangi bir operatörden kaynaklı olmadığının altını çizmek gerek. Hizmet sağlayıcınız kim olursa olsun sizler de bu hata ile zaman zaman karşılaşabilirsiniz. Bu hatanın üstesinden gelmeniz için ise yapabileceğiniz birkaç farklı çözüm önerimiz bulunuyor. MMI kodu hatasının çözüm yolları sayesinde artık sizler de sorunsuz bir şekilde internetinizi kullanabilir veya sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

  1. Uçak Modunu Açıp Kapatmak

MMI kodu hatası alan kişilerin sorunlarını çözmek için yapabileceği en basit ve etkili yollardan birisi uçak modunu açıp kapatmak olacaktır. Bu sayede bağlantınız sıfırlanacağı için önceki sorunlu bağlantıdan kurtulabilirsiniz. Eğer bu yöntem etkili olmadı ise diğer çözüm yollarını da denemenizi tavsiye ederiz.

2- 3G veya LTE (4.5G) Ayarlarını Doğrulamak

Uçak modunu açıp kapatmanın dışında bir diğer çözüm yolu ise telefonunuzun 3G veya LTE (4.5G) ayarlarını tekrardan doğrulamak olacaktır. Özellikle telefonunuz mobil veri açıkken bağlantı tipini sürekli olarak ve sizin kontrolünüz dışında değiştiriyorsa MMI kodu hatasının sebebi bu olabilir. Bunu düzeltmek için ise hemen telefonunuzun ayarlar sekmesinde bulunan “Tercih edilen ağ türü” ayarına giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonrasında ise bulunduğunuz konumda 4.5 G bağlantısı zayıf ise bu ayarlar üzerinden 3G’yi tercih etmelisiniz. Bu sayede telefonunuz doğrudan 3G üzerinden bağlanacağı için daha düzenli ve hatasız bir hizmet alabilirsiniz.

3- Sim Kartın Doğru Takıldığından Emin Olmak

Yakın zaman içerisinde telefonunuzun sim kartını çıkartıp taktıysanız veya telefonunuz bir darbe aldıysa kartınız yerinden oynamış olabilir. Bunu kontrol etmek ve düzeltmek amacıyla sim kartını tamamen çıkartıp düzgün bir biçimde yerine tekrardan takmak MMI kodu hatasının çözümü konusunda size yardımcı olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap