İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Öneri ve Tavsiye
  3. Çocuklar İçin Eğitici Mobil Uygulamalar
Trendlerdeki Yazı

Çocuklar İçin Eğitici Mobil Uygulamalar

583b661f82b64

Çocuklar İçin Eğitici Mobil Uygulamalar

Teknoloji gün geçtikçe hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Bu gelişmeyle birlikte yeni neslin oyuncağı ve bilgi kaynağı olan mobil cihazlar çocukların için önemli bir konu haline geliyor. Çocuklar mobil cihazlar üzerinden mobil uygulamalar konusunda tercih yaparken, ebeveynlerin düşüncesinde eğlenceli olan ve eğitici yanlarıyla çocuklarına katkı sağlayan mobil uygulamalar ön plana çıkıyor. Bu şekilde ebeveynler rahatlıkla çocuklarının bu oyunları oynamasına izin verebiliyorlar.

Mobil cihazlarınızdan çocuklarınıza oynatabileceğiniz çocuklar için eğitici mobil uygulamaları bir araya getirdik. Hem eğlenip hem kendilerini geliştirecekleri bu uygulamalar ile çocuklarınız hayata bir sıfır ileride başlayacaklar. Eğer bir Android ve iOS kullanıcısıysanız bu uygulamaları rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

1. Subway Surfers

  Yakalama ve koşu oyunlarından biri olan Subway Surfers birçok insan tarafından oynanmaktadır.Küçük çocuklar tarafından oldukça sevilen bu oyun çocuğunuzun el ve göz koordinasyonunu geliştirmesine yardım edecektir. Oldukça keyif verici olan bu oyunu iOS ve Android platformlarından indirerek oynayabilirsiniz.

2. Paintbox

  Çocukların sanal ortamda çizim yeteneklerini geliştirebilmeleri için geliştirilmiş olan bu uygulama çocuğunuza bir çok açıdan katkı sağlayacaktır. Bu uygulama çocuklarınıza a’dan z’ye resim çizmek için bir çok özellik sunuyor. Çocuklarınız çizdikleri resimleri arkadaşlarıyla paylaşıp eğlenceli vakit geçirebilirler. Paintbox uygulamasına Android ve iOS üzerinden ulaşabilirsiniz.

3. Toca Life: City

  Çocuğunuzun hayal gücünü genişletebileceği ve dünyayı tanıyabileceği bir oyun olan Toca Life: City güzel bir seçenek gibi duruyor. Çocukların yaratıcı olmasına destek veren bu oyun çocuğunuzun bakış açısını önemli bir şekilde etkileyecektir. Oyuna başlarken çocuğunuz kendi karakterinin fiziksel özelliklerini seçebilirken oyun esnasında çeşitli mekanları keşfetmeye çalışıp gizemli hazineleri bulmaya çalışıyor. Bu uygulamaya Android ve iOS üzerinden ulaşabilirsiniz.

4. Star Walk 2

  Astronomi ve uzay hakkında görselleştirilmiş bir uygulama olan Star Walk 2 muhteşem bir uzay haritasıdır. Mobil cihazınızı gökyüzüne çevirerek çocuğunuzla beraber uzayın derinliklerine dalacaksınız. Çocuğunuzun uzay merakını eğlenirken giderebileceği olan bu uygulama zamanla göz bebeğiniz haline dönüşecektir. Gözle görülemeyen pek çok gök cismi bu uygulama sayesinde artık size daha yakın olacaktır. Bu uygulamaya Android ve iOS üzerinden ulaşabilirsiniz.

5. Pet Bingo

  Tatlı animasyonları ile çocuklarınıza matematik öğretebileceğiniz bir mobil uygulama olan Pet Bingo çocuğunuzun matematiksel zekasına katkıda bulunacaktır. Oyunu oynarken seviye seviye matematik işlemleri ile uğraşıp çarpma, bölme, toplama ve çıkarma işlemlerini yaparak pratik zekasını da canlı tutmuş oluyor. Matematiği oyun haline getirip çocuğunuzu matematiği sevdiren bu uygulamaya Android ve iOS üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap