İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Öneri ve Tavsiye
  3. NASIL TWİTTER FENOMENİ OLUNUR? AŞAMALARI
Trendlerdeki Yazı

NASIL TWİTTER FENOMENİ OLUNUR? AŞAMALARI

43a336315f530f253a20884f0c39e3ca

Nasıl twitter fenomeni olmanız gerektiğini bilmiyor musunuz? O halde her twitter fenomeninin uyguladığı aşamaları uygulayarak siz de hayalinizdeki pozisyona kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Twitter Fenomeni Olmak Zor Mudur?

Twitter fenomeni olmak zor değildir lakin uğraş gerektiren bir alandır. Telefon ya da bilgisayar başında uzun süren oturabilen bir bireyseniz bu aşamalar size zor gelmez. Lakin fenomenleri bu konuma getiren asıl unsur güncel haberleri takip ederek tweet atmalarıdır. Böylelikle paylaşılan gönderiler başkaları tarafından da paylaşılmaktadır. Bu zincir uzayıp gittikten sonra takipçi sayınız artmaktadır. Peki gündem nasıl takip edilir?

Twitter uygulamasında gündem olan konular her zaman sıralanır. Siz de bu olayları takip ederek kendi düşüncenizi paylaşırsanız kısa süre içerisinde paylaşımınızın görülme oranı artar ve paylaşılma sayısı yükselir. Yani her bir paylaşımı da fenomen olma adımları sayarsak bu adımlar toplandığında belirli bir kitle elde edebilirsiniz. Zaten belirli bir sayıya ulaştıktan sonra her bir paylaşımınız daha çok ön plana çıkacaktır. Birçok kişinin ana sayfasında üst planda yer alacaksınız. Fenomen olma yolunu başarı ile tamamlamış olacaksınız.

Twitter Fenomeni Maaşları

Twitter fenomeni maaşları atılan paylaşım oranlarına göre değişmektedir. Her bir paylaşımınız dan farklı kazanç sağlayabilirsiniz. Ne kadar çok kişi tarafından gönderiniz paylaşılırsa, yorum yapılırsa ve beğenilirse kazanacağınız miktar da artar.

Twitter Fenomeni Olma Aşamaları

İnternet fenomeni olma aşamalarına uyarak kısa sürede hayallerinize ulaşabilirsiniz.

1) Her gün düzenli olarak paylaşım yapın

Her gün düzenli olarak paylaşım yaparsanız sizi takip eden takipçilerinizde bir isim uyandırırsınız. Özellikle sayfa olarak değil de ad olarak fenomen olmak istiyorsanız mutlaka günlük düzenli olarak, belirlediğiniz adette paylaşım yapınız. Örneğin günde beş adet paylaşımı hedef aldıysanız her bir paylaşımı farklı saatlerde paylaşın. Paylaşımlarınızı her gün aynı saatte paylaşmak doğru olmayabilir. Örneğin ikinci paylaşımınızı öğlen saat on ikide yaptıysanız ertesi gün bu paylaşımı saat on birde ya da on üçte yapmalısınız. Bunun nedeni de bazı insanların internete her gün aynı saatte girdikleridir.

İnsanlar genellikle akşamları gündüz kullandığından daha çok telefon kullanır. Çoğu insan için de akşamları dinlenme vakti olduğu için telefonda vakit geçirme süreleri artmaktadır. Gönderi paylaşmayı düşünüyorsanız bu saatleri kullanabilirsiniz.

2) Paylaşımlarınız da güncel konuları ele alın

Her zaman güncel paylaşım yapmak sizi ön plana çıkarır. Beğeni sayınız artar, gönderinize yapılan yorum sayınız artar, gönderinizin paylaşım sayısı artar.

3) Hit başlıkları takip edin

Hit başlıkları takip etmek sizin için önemlidir. Örneğin ülkemizde kısa zaman içerisinde en üst başlıkta yer alan pandemi herkesin dikkatini çekmektedir. Pandemi hakkında önemli ve pek bilinmeyen, doğru kaynaklardan bilgi edinirseniz ve bu yöndeki düşüncelerinizi twitter üzerinden paylaşırsanız kısa sürede fenomen olursunuz. Bu yüzden hit başlıkları sürekli takip ediniz.

Yorum Yap

Yorum Yap