İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Öneri ve Tavsiye
  3. Oynamanız Gereken 6 Ücretsiz Mobil Oyun
Trendlerdeki Yazı

Oynamanız Gereken 6 Ücretsiz Mobil Oyun

ios-ve-android-icin-en-iyi-mobil-oyunlar

Günümüzde olmazsa olmaz eşyalarımızdan bir tanesi de kuşkusuz ki akıllı telefonlarımız dır. İlk etapta haberleşmeye yönelik olarak üretilen cep telefonlarımız zamanla çok üstün teknoloji ile donatılmış ve akıllı telefonlara dönüşmüştür. Akıllı telefonlarımız ile geçirdiğimiz vaktin büyük bir çoğunluğu ise mobil oyun oynamaktır. Bu yazımızda, App Store’da bulunan ve mutlaka oynamanız gereken 6 adet ücretsiz mobil oyunu sizler için derledik.

PUBG Mobile
Bilgisayar ve oyun konsollarında fırtına gibi esen PUBG oyununun mobil versiyonu olan PUBG Mobile, akıllı telefonunuzda oynayabileceğiniz en iyi oyunlardan birisi. Bilgisayardaki versiyonu, mobil versiyonuna çok iyi entegre edilmiş ve oyuncuya bir el oyun konsolu oyunu havası verecek kadar başarılı bir yapım olmuş. Eş zamanlı olarak online kullanıcıların harita üzerinde silahlanıp, koruyucu ve tıbbi ekipmanlar kuşanıp birbiriyle savaştığı bir hayatta kalma oyunudur. Oyunu bireysel veya takım halinde oynayabiliyorsunuz. Amaç ise çok basit, hayatta kalan son kişi veya ekip oyunu kazanır.

Dream League Soccer 2020
Dream League Soccer oyununu futbol severler için listemize ekledik. Çünkü kendisi akıllı telefonunuzda oynayabileceğiniz en keyifli futbol oyunlarından birisi. Bilgisayar veya oyun konsollarında oynadığınız futbol oyunlarının zevkini sanki bir el oyun konsolunda oynuyormuş gibi başarılı bir şekilde veriyor. Oyunun başında orta seviyede futbolculardan kurulu bir takıma sahipsiniz. Kazandığınız maçlar ve kupalar neticesinde gelir elde ediyorsunuz. Bu gelir ile takımınıza iyi oyuncuları transfer ederek hayalinizdeki rüya takımı oluşturuyorsunuz. Online olarak diğer oyuncular ile maç yapabildiğiniz veya offline olarak oynayabildiğiniz oyun, akıllı telefonunuzda oynayabileceğiniz iyi bir futbol oyunu.

Otobüs Simulator: Ultimate
Oyunlarda araç sürmekten hoşlanır mısınız? Eğer bu soruya cevabınız evet ise bu oyun tam size göre. Euro Truck Simulator 2 oyununun otobüs temalı olan mobil versiyonu gibi düşünebileceğiniz Otobüs Simulator: Ultimate oyunu, yolcu taşımacılığı yapıp kazandığınız paralarla şirketinizi büyütmeye çalıştığınız güzel bir otobüs sürme oyunudur.

Asphalt 9: Legends
Listemizin olmazsa olmazı bir araba yarışı oyunuydu ve bu konuda Asphalt 9: Legends gibi bir oyundan bahsetmemek olmazdı. Gameloft firmasının senelerdir mobil oyun dünyasında çok büyük bir yer edinmiş olan oyun serisi, Asphalt 9 oyunu ile tekrardan gönüllerimizi fethetmeyi başardı. Oyunda ki araba modellerinin gerçekten çok başarılı bir şekilde seçildiğinin altını çizmekte fayda var. Ayrıca oyunun grafikleri o kadar iyi ki, bir mobil oyundan sanki el konsolu oyunu hazzını alıyorsunuz. Eğer Asphalt 9’u hala denemediyseniz bir şans vermenizi tavsiye ederiz.

Mobile Legends: Bang Bang
League of Legends gibi MOBA türündeki oyunları seviyorsanız Mobile Legens: Bang Bang oyununu kesinlikle denemelisiniz. MOBA türündeki bir oyun akıllı telefona en iyi nasıl uyarlana bilirse o kadar iyi uyarlanmış bir oyun Mobile Legends. Beşer kişiden oluşan iki takımın karşılıklı mücadele ettiği ve karşı tarafın ana üssünü yok eden takımın oyunu kazandığı Mobile Legends oyunu, akıllı telefonunuzda MOBA oyun zevkini dibine kadar yaşamanızı sağlıyor.

CodyCross: Çapraz Bulmaca
CodyCross, standart çapraz bulmacalardan çok farklı bir konsepte sahip olan çapraz bulmaca tarzında bir oyun. Oyunun en güzel tarafı tamamen Türkçe olmasıdır. Bulmacalarda kullanılan kelimeler çok özenle seçilmiş ve bir bulmacayı çözdükten sonra hemen sıradakini de çözmek isteyeceğiniz bir oyun akışına sahip.

Yorum Yap

Yorum Yap