İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun haberleri ve yardım
  3. CS:GO Loss Sorunu Çözümü
Trendlerdeki Yazı

CS:GO Loss Sorunu Çözümü

csgo-esportimes

CS:GO oyuncuları son zamanlarda çözümünü bulamadığı bir hata ile karşılaştı. Bu hata CS:GO Loss hatası sonrası aşırı yüksek ping değerlerine çıkıp oyun oynanmaz hale geldi. Biliyorsunuzdur FPS oyunlarında Ping önemlidir ve yüksek olması insanın kötü oynamasına neden olmaktadır. Sizler için CSGO Loss sorunu çözümü için neler yapmanız gerektiği hakkında bilgi vereceğiz. Yapacağınız birkaç adım bulunmakta, bu adımlardan sonra artık ping değerleriniz eski haline geri dönecektir.

CS:GO Loss Hatası Nedir?

CS GO Loss hatası yaşayan oyuncuların oyunda ping değerlerinin anlık ve kalıcı olarak yüksek sayılara çıkmasına neden olmaktadır. Bu da siz oyun oynarken lag, takılma ve donma gibi oyunu oynamak ta zorlanacağınız durumları meydana getirir. Eğer birden bire yüksek ping değerleri görmeye başladıysanız, bunun iki türlü nedeni olabilir. Birincisi internet bağlantısı, ikincisi ise loss hatası yüzünden meydana gelebilmektedir.

CS:GO Loss Hatası Kesin Çözüm

CS:GO’ da birden bire yüksek ping çıkması yüzünden oyun oynanamaz hale geldiyse yapmanız gereken işlemleri kısaca anlatalım.

·         İnternetinizi Wİ-Fİ üzerinden kullanıyor ve modeminiz uzakta ise, yakın mesafeye getirin. Uzakda olan modemden alacağınız internet hızında kopmalar veya azalmalar yaşanabilir.

·         Modeminiz’ de arıza olabilir kontrol ediniz.

·         Modem bağlantılarınızı kontrol edin, gelişigüzel yapılmış ek bir bağlantı varsa internet hızında düşüş’ lere neden olur.

Yukarıda bahsedilen kontrol sonrasında bir sorun olmadığından eminseniz şu işlemleri yaparak Loss sorunu çözümü işlemini tamamlayabilirsiniz.

·         CS:GO’ nun yüklü olduğu dosyalar içerisinden autoexec dosyasını bulun.

·         Dosyanın içerisine aşağıdaki kodları yazın veya kopyala yapıştır yapın.

·         rate “80000”

·         cl_cmdrate “128”

·         cl_updaterate “128”

·         cl_interp “0”

·         cl_interp_ratio “2”

·         cl_interpolate “1”

·         Kodları kopyaladıkta sonra karşınıza aynı dosya var uyarısı gelirse hepsine evet deyin ve işlemi onaylayın. CS GO Loss sorunu için yukarıdaki işlem oyuncular arasında denenmiş ve büyük çoğunluğunda işlem başarıyla sonuçlanmıştır. Sizlerde bu işlemi uyguladığınız da işlem başarılı olursa yorumlarda belirtiniz. Eğer işlem başarılı olmadıysa CS:GO destek ekibine karşılaşmış olduğunuz Loss sorunundan bahsedin ve nasıl yardım alabileceğiniz hakkında yardım alın.

Yorum Yap

Yorum Yap