1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. Digitürk e18-4 Hatası Çözümü
Trendlerdeki Yazı

Digitürk e18-4 Hatası Çözümü

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2022/10/26eGB7Y1_400x400.jpg

Digitürk abone olunarak yayın sağlayan yayın platformları arasında yer alır. Kullanıcılar her ay düzenli olarak ücret ödeyerek Digitürk yayınlarından yararlanabilmektedir. Digitürk kullanımı için özel olarak wifi bağlantısı gerekmemektedir. Digitürk kullanımı sağlayabilmek için kullanıcıların üye olmaları ile birlikte özel bir modem sağlanmaktadır.  Digitürk dizi ve film ve maç hizmetleri ile birçok izleyicinin gönlünde taht kurmuştur. Ancak bazen Digitürk e18-4 hatası kullanıcıları oldukça rahatsız etmektedir.   Böyle bir hata alındığında yayın kullanıcıya ulaşmamaktadır. Bu yüzden Digitürk kullanımı kısa bir süre için sağlanamamaktadır. Bu hatanın meydana gelmesi ile birlikte kullanıcılar telaşlanarak arıza bildirmektedir. Elbette ki bu hataların alınmasında birtakım nedenler olabilmektedir.

Digitürk e18-4 Hatasına Nedenleri

Digitürk hatalarına neden olan birçok faktör bulunmaktadır. Bu yüzden öncelikle yayıncınızın neden hata verdiğini anlamanız çok önemlidir. Genel olarak Digitürk çok fazla hata almayan yayın içeriklerindendir. Nadir görünen hatalar yüzünden yayın kesilerek kullanım sağlamamaktadır. Hataların birçok sebebi bulunmaktadır.  Bu yüzden arıza olarak bildirilmeden önce yayının neden kesildiği konusunda bir karara varmanız gerekir.

  • Digitürk maç yayını yapan önemli kanallar arasında yer almaktadır. Kullanıcıların büyük çoğunluğu maç izleyebilmek için Digitürk’e abone olmaktadır. Eğer maçı televizyon yerine tablet, cep telefonu gibi cihazlardan izlemeyi tercih ederseniz e-18-4 hatası ile karşı karşıya kalmak mümkün olacaktır.
  • Digitürk için kullandığınız şifrelerin güncellenmesi de hata sorununu oluşturmaktadır. Bu yüzden şifreleme yaparken ulaşılmaz olarak yapılmasına özen gösterin. Bununla birlikte şifre girerken yanlışlık yapmamaya dikkat edin.
  • Digitürk kapsamında olmayan kanalları izlemek platform hatasına sebebiyet vermektedir.
  • Bununla birlikte Digitürk e18-4 sorunu yurtdışı özelliğinin kapalı olması da geçici olarak hizmet dışı kalmasına neden olacaktır.

E18-4 Probleminin Çözümlenmesi

Digitürk e18-4 hatası çözümü oldukça basittir. Bu hatanın alınması izlenen kanallar üzerinden oluşmaktadır. Bu yüzden problemin giderilmesi açısından başka kanallara yönelmek sorunun giderilmesi açısından oldukça yararlı olacaktır. Daha sonra ilgili kanala sorun giderici işaret vermek gerekir. Sorun sinyali verildiğinde birkaç dakika içinde sorunun gerçekten çözüldüğüne şahit olacaksınız. Ancak bu esnada kumanda ile herhangi bir işlem yapmadan beklemek çok önemlidir.

Bununla birlikte hem televizyondan hem de çeşitli cihazlardan seçili kanalı izleyemezsiniz.  Bunun için Digitürk modemine komut vermeniz gerekir. Ayrıca yurt dışı kanallarını izinsiz izliyor olmanız hataya sebep olacaktır. Bu yüzden izlediğiniz kanalın yurtdışı odaklı olmadığından emin olun. Son bir çözüm ihtimalide gecikmiş olabilecek faturalardır. Eğer fatura ödenmemiş görünüyorsa yayınızın geçici süre iptal edilecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap