İlginizi Çekebilir
images (4)
  1. Ana Sayfa
  2. Genel Konular
  3. En İyi 5 Strateji Oyunu 2020 Güncel
Trendlerdeki Yazı

En İyi 5 Strateji Oyunu 2020 Güncel

ss_c3d9fbe72d9681dafb8903af50580dbaa75e9da7.600x338

Strateji nedir? Öncelikle strateji oyunlarını anlamak için strateji kelimesinin ne anlama geldiğini bilmemiz gerekiyor. Önceden belirlenen bir hedefe amaca ulaşmak için belirlenen yolların ve uygulamaya konulan yöntemlerin tümüdür. Birde bu kelimenin askerlik terimi vardır. Oda bir savaşta hedefe, amaca ulaşmak için askeri kuvvetleri uygun bir biçimde kullanma sanatı ve bilimidir.

Oyun severlerin en çok beğendiği ve oynamaktan çok zevk aldığı strateji oyunlarından en iyi 5 oyunu bu yazımızda bulabilirsiniz. Listemizi hazırlarken oynanma ve indirme oranlarına göre hazırladık. Sizinde tavsiye ettiğiniz oyunlar varsa yorum kısmında belirtebilirsiniz.

1. Age of Empires II: Definitive Edition

Kullanıcılar tarafından %95 oranında olumlu bir puan alan bir strateji oyunudur. Age of Empires II: Definitive Edition, Forgotten Empires tarafından geliştirilmiştir ve Xbox Game Studios tarafından yayınlanmış gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Oyunun 20. yıldönümü olduğu için bazı indirimler sunmuş durumda.

Age of Empires II: Definitive Edition

2. Lords Mobile

Lords Mobile, IGG tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmış bir strateji video oyunudur. Oyunu oynaması ücretsizdir fakat oyun sırasında bazı özellikleri kullanmak için para ödemeniz gerekebilir. Oyun App Store ve Google Play’deki en iyi hasılat yapan uygulamalarından biri olduğu iddaa edilmektedir.

Lords Mobile

3. Mount & Blade II: Bannerlord

Kullanıcılar tarafından %97 oranında bir beğenilmeye sahip bir rol yapma oyunudur. Mount & Blade II: Bannerlord, Orta Çağ temalı bir rol yapma oyunu olan Mount & Blade serisinin bir oyunudur. Oyun, Türk firması olan TaleWorlds tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmıştır. Oyunun uzun yıllarca beklenmiş ve piyasaya çıkmaması, hayran kitlesi arasında bir fenomen haline gelmesine neden olmuştur. Oyun Steam platformun da Ekim 2016’da açıklanmıştır.

Mount & Blade II: Bannerlord

4. War Thunder

War Thunder efsane bir savaş oyunudur. Çok geniş kapsamlı, oynaması ve indirmesi ücretsiz, çapraz platform MMO savaş video oyunudur. Windows, Linux, Mac, PlayStation®4 ve Xbox One platformlarında oynanabilmektedir. Oyun 2. Dünya Savaşı ve Soğuk Savaş döneminden hava, kara ve deniz araçlarından esinlenerek yapılmıştır. Şimdi karada, havada ve denizde, dünyanın her tarafından milyonlarca oyun severler ile birlikte, sürekli değişen bir savaş alanında hayatta kalmaya ve önemli operasyonlara katılarak savaşın.

War Thunder

5. Total War: WARHAMMER II

Oyun severlerin %96 lık bir oranda beyenisini almış bu oyun Total War: Warhammer II, Creative Assembly tarafından geliştirilmiş ve Sega tarafından yayınlanmış bir strateji ve gerçek zamanlı taktik video oyunudur. Total War serisinin bir parçası ve 2016 Total War: Warhammer’ın devamıdır.

Total War: WARHAMMER II
Yorum Yap

Yorum Yap