İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Destek360
  3. Fatal exception error
Trendlerdeki Yazı

Fatal exception error

ddgs

Fatal exception error, hatası yani önemli istisna hatası demektir. İşlem, özel durum hata yada önemli bir hataya bir program neden olabilir ve kullanıcıları yapmak istediği şeyden döndürebilir. Bu sorun meydana geldiğinde işlenen veriler kaybolabilir. Halk dilinde windows işletim sisteminde meydana gelen mavi ekran hatası diye anılır.

Bu hatalar aşağıdaki durumlarda sıklıkla karşılaşılabilir. Önemli bir istisna durumlarda meydana geldiğinde, işletim sisteminin uygulamayı ve bazı özel durumlarda kendi işletim sistemini güvenlik moduna almaktan başka çaresi kalmaz.

Yazılım uygulamaları, işletim sistemi yada diğer uygulamalarla birkaç farklı kod katmanı aracılığıyla iletişim kurar. Belirli bir kod katmanında bir sorun meydana geldiğinde, sorunu diğer katmana göndererek kodun katmanda olup olmadığını sorgular, katmanda yok ise işletim sistemi tarafından önemli bir istisna hata mesajı oluşturulur.

  • İstenmeyen yasadışı bir talimat oluşturulduğunda
  • Geçersiz veri veya koda erişildiğinde
  • Mevcut CPU modunda işleme izin verilmediğinde

Böyle bir hata ile karşılaştığınızda yapmanız gereken cihazınızı kapatıp açmanız kolay bir çözüm yolu olacaktır. Bu tarz önemli özel durum hataları almaya devam ederseniz, sorunu yazılım satın aldığınız firmalara bildiriniz.

Yorum Yap

Yorum Yap