1. Ana Sayfa
  2. Genel Konular
  3. Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması Yayında!
Trendlerdeki Yazı

Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması Yayında!

1200x627-hayat-eve-sigar-uygulamasi-app-apk-nasil-indirilir-koronavirus-enfekte-yogunlugu-riskli-bolge-sorgulama-1587193733137

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar mobil uygulaması App Store ve Google Play Store‘da yerini almış durumda. Uygulamayı indirenler yakınlarındaki , enfekte çokluğunu ve risk durumu yoğunluğunu görebiliyor. Evde izolasyon altında tutulan kişilerin bölgedeki yoğunluğu da yine bu uygulama üzerinden takip edilebiliyor.

Uygulamada kullanıcıların giriş yapmaları için telefon ve TC kimlik numaralarını doğrulamaları gerekiyor. Hayat Eve Sığar’ın “Sağlık Durumu” bölümü üzerinden yöneltilen sorularla kullanıcıların durumları takip edilebiliyor. Bu hızlı testin sonunda kullanıcılara en yakın sağlık kuruluşuna başvurmaları veya SABİM’i (ALO 184) aramaları önerilebiliyor.

Hayat Eve Sığar’ın Ailem bölümünde ise kullanıcılar dilerse merak ettikleri ve sağlık durumlarını yakından izlemek istedikleri akraba ve yakınlarını uygulamaya ekleyebiliyor ve onların da onay vermesi durumunda o kişilerin bulundukları bölgelerin risk durumunu görebiliyor. Bu onay işleminin ve takibin yapılması için karşı tarafın da Hayat Eve Sığar’ı indirmiş olması gerekiyor. Uygulamanın doğru ve stabil çalışması için konum bilgisinin sürekli açık olması gerekiyor.

Hayat Eve Sığar’ın sürekli konum erişimine izin verilmesi durumunda uygulama kullanıcıları riskin yüksek olduğu bölgelere geldiklerinde uyarıyor.

Hayat Eve Sığar uygulamasının iOS versiyonunu buraya, Android versiyonunu ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap