İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Destek360
  3. Instagram hesabı nasıl kapatılır
Trendlerdeki Yazı

Instagram hesabı nasıl kapatılır

840_560

Popüler sosyal medya uygulamalarından biride dünyada milyonlarca kullanıcısı olan Instagram’dır. Dünya üzerinde 7 den 70’e herkesin kullandığı günlük ve dakikalık durumlarını ve duygularını paylaştıkları sosyal medya uygulaması, zaman zaman kullanıcıların hesaplarını silmek ve kapatmak istemeleri ile de karşılaşılabiliyor.

Bu yazımızda kullanıcıların merak ettiği konulardan birisi instagram hesabı nasıl kapatılır, sizlere adım adım instagram hesabı nasıl silinir anlatıyoruz.

Instagram Hesabı Nasıl Silinir

Hesabınızı silmeye karar verdiyseniz öncelikle bazı uyarıları bilmenizde yarar var. Hesabınızı sildiğinizde profiliniz, fotoğraflarınız, videolarınız, beğenileriniz, takipçileriniz ve mesajlarınız kalıcı olarak silinir. Silmek yerine hesabınızı dondurabilirsiniz.

Hesabınızı kalıcı olarak kapatmak için adımları takip ediniz:

Hesabınızı silme işlemlerine başlamak için öncelikle giriş yapmanız gerekmektedir.

  • Uygulamayı telefonunuzdan yada bilgisayarınızdan açarak giriş yapın.
  • Instagram silme işlemleri uygulamadan yapılamıyor, bunun için tarayıcıdan giriş yapınız. Hesabımı Sil sayfasına gidin.
  • Hesabını neden siliyorsun sorusuna yanında açılan seçeneklerden birine tıklayarak devam edebilirsiniz.
  • Daha sonra Hesabımı kalıcı olarak sil‘e tıklayın.

Instagram Nedir?

İnstagram, 6 Ekim 2010 yılında hayatımıza giren ücretsiz fotoğraf ve video paylaşabileceğimiz bir uygulamadır. Uygulama, çektiğimiz fotoğraflara filtre kullanma ve sosyal medya servisleriyle paylaşma imkanı sunuyor. Kurucuları Kevin Systrom ve Mike Krieger Nisan 2012 yılında İnstagram’ı 1 milyar dolara Facebook’a satmıştır.

Yorum Yap

Yorum Yap