İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Genel Konular
 3. Instagram hikayelere müzik ekleme-yeni özellik

Instagram hikayelere müzik ekleme-yeni özellik

5baa012dc03c0e0e9892b5d6

Instagram hikayelerine yeni bir özellik daha ekledi. kullanıcılar bu özelligi çok beyenmişe benziyor. Facebook yaptığı açıklamayla artık Instagram hikayelerine müzik eklenebileceğini açıkladı. Bundan sonra artık sevdiğiniz şarkıları, isterseniz sözleriyle birlikte hikayenize ekleyebilirsiniz. Peki bunu nasıl yapabiliriz gelin yazımıza bir göz atalım.

Instagram hikayelerine müzik ekleme nasıl yapılır?

 • Instagram uygulamasını açın ve daha sonra hikâye ekleme bölümüne giriş yapın.
 • Fotoğraf veya video çekin, sadece metin hikâyesini seçin ya da galerideki bir fotoğrafı veya videoyu seçin.
 • Araç çubuğunda bulunan çıkartma simgesine tıklayın.
 • Açılan çıkartmalar içinde Müzik çıkartması listenin başlarında görülücektir, buna tıklayın.
 • Karşınıza müzik ekleme ekranı açılacaktır. Senin İçin sekmesi altında popüler ve sizin hoşunuza gidebilecek parçalar var. Göz at sekmesinde ise kategorilere göre ayrılmış parçalar var. Her bir parçanın yanında yer alan oynat düğmesine tıklatarak ön dinlemeyi yapabilirsiniz.Eğer isterseniz, Müziklerde ara yazısına tıklatarak istediğiniz şarkının adını veya sanatçısını yazarak bulabilir ve tıklatarak seçebilirsiniz.
 • Seçtiğiniz parça hikâye eklendikten sonra arka planda çalmaya başlayacak. Şarkı sözleri de ekranda akacak. Şarkı sözlerinin görünümünü oynatma çubuğunun üstünde bulunan çubuktan değiştirebilirsiniz. Şarkı sözlerinin yerine küçük veya büyük albüm kapağını seçebilirsiniz.
 • Ekranın alt kısmında yer alan kaydırgacı istediğiniz yere sürükleyerek, hikâyede paylaşacağınız parçanın bölümünü seçebilirsiniz. Eğer şarkı sözlerini göstermeyi seçerseniz, siz ekranda kaydırdıkça şarkı sözleri de ekranda akacaktır. Böylelikle paylaşmak istediğiniz yeri kolaylıkla tespit edebilirsiniz.
 • Ekranın üst kısmında bulunan üç ikondan bir tanesi şarkı sözlerini şikayet etmeye izin verirken, diğeri müzik seçme ekranını yeniden açıyor. Son olarak renk paletinden de şarkı sözlerinin rengini değiştirebilirsiniz.
 • Tüm ayarlamaları yaptıktan sonra Bitti’ye tıklatarak çıkın. Ekrandaki şarkı sözlerini sürükleyip tutarak istediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Hikâye üzerindeki diğer eklemeleri ve ayarlamaları yaptıktan sonra paylaşmaya hazırsınız.
Yorum Yap

Yorum Yap