İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. İphone şarj olmuyor, hatası ve çözümü
Trendlerdeki Yazı

İphone şarj olmuyor, hatası ve çözümü

Screenshot_20200713-202902

İphone şarj olmuyor, hatası ve çözümünü bu yazımızda siz değerli takipçilerimiz için araştırdık ve nasıl çözüleceği hakkında bilgiler vereceğiz.

ABD’li akıllı telefon üreticilerinden İphone, akıllı telefon piyasasında bir numara olmaya devam ediyor. Kullanıcılarının çok memnun olmasının nedeni şık tasarımı ve kullanıcısına özel hissetmesini sağlayan bir çok özellik sunması. Ancak her telefon markasında olduğu gibi İphone cihazlarında meydana gelen bazı sorunlar olabiliyor. Bunlardan en çok sık rastlanan sorunların başında İphone şarz olmuyor yada İphone şarj almıyor hataları oluyor.

İphone şarz olmuyor hatası genellikle çok sık şarja takılan cihazlarda şarj soket’inin belli bir süre sonra genişlemesi yada yuvaya tam oturmamasından meydana gelebilir. Kendi başınıza yapabilecekleriniz sorunun soket’ten mi yoksa şarj cihazından kaynaklı mı olduğunu tespit etmektir. Başka bir şarz cihazı ile denedikten sonra şarj almıyor hatası devam ediyor ise ne yazık ki cihazınızın şarj soketi bozulmuş olabilir. Bunun için teknik servisten yardım almanız gerekiyor.

Ancak hemen panik yapmanıza gerek yok, sürekli cebimizde taşıdığımız telefonlarımızın şarj soket girişlerine yada kulaklık girişlerine toz yada pamuksu cisimler girmesi bu tür arızalara sebep olabiliyor. Bu sebeple telefonumuz şarj almıyor yada şarj olmuyor hatası verebilir. Sırasıyla yapabilecekleriniz aşağıda gösterilmiştir.

  • Öncelikle telefonumuzu güç tuşuna basarak kapatalım.
  • Daha sonra bir ışık yada fener yardımıyla şarz girişine bakalım.
  • İnce bir kürdan yada iğne yardımıyla içinde bir şeyler var ise çok dikkat ederek çıkarmaya çalışalım.( Fazla baskı uygulamanız telefonunuza daha fazla zarar verebilir tecrübeli birinden yardım alabilirsiniz)
  • Eğer içinden aşağıdaki resimdeki gibi cisimler çıkar ise sorunun %90 bu nedenle olduğu çok açıktır.
Destek360.com

Bu tip konularda bilginiz yok ise bir uzmandan yada teknik servisten yardım alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap