1. Ana Sayfa
  2. Destek360 Yemek
  3. Kestane Nasıl Yapılır?
Trendlerdeki Yazı

Kestane Nasıl Yapılır?

5c3edda00f2544064065dd53

Evde kavrulmuş kestane, genelde kış aylarında ve yılbaşı gibi günlerde tüketilen oldukça lezzetli bir atıştırmalıktır.

Bugün gerçek bir profesyonel gibi kestanelerin nasıl kızartılacağını, onları mükemmel hale getirmek için tüm detayları ve ipuçlarıyla açıklayacağız. İnanıyorum ki kestane kızartma en iyi ve en rahat yolu, en iyi sonuçların elde edildiği, dumansız ve eforsuz geleneksel fırını tercih etmek olacaktır. Peki iyi bir kestane nasıl yapılır? ve kestane nasıl pişirilir.

Önemli Noktalar

Fırında yapacağınız kestaneleri iyi seçmeniz gerekmektedir. O kadar şanslı değilseniz, alışveriş yapmak kolaydır, sadece iyi renkli, ideal olarak parlak kahverengimsi ve lekesiz kestaneleri seçmelisiniz.

Büyük ve ağır olanları seçin. Kesik olanları atın, içine ne gibi zararlı organizmaların girdiğini bilemeyiz.

Aynı büyüklükte kestane seçmeye çalışın, sebebi, eğer onları kızartacaksak, aynı büyüklükte kestaneler eşit yapılacaktır. Farklı kalibrelerde iseler, bazıları ham, büyük olanlar ya da küçük olanlar iyi pişmiş olacaktır.

Kestaneyi kavurmadan önce yapmamız gereken ilk şey onları iyice yıkayıp kurutmaktır. Sonra onlara iki deriyi kesen derin bir kesi yapın. Sadece içini görmek, beyaz ve hatasız yapmak için yeterli. Kesilen kısım temiz olmalıdır ve kavurma sırasında kestanenin iç kısmının nefes alması şiddetle tavsiye edilir.

Evde Fırında Kestane Pişirmek

İlk tavsiyem fırının önceden ısıtılması gerektiğidir, 10 dakika 200º C’ye kadar ön ısıtma yapıyoruz. Kestaneleri ısıtarak aşağı yukarı, havayla (varsa) tepsinin en alt kısmına 200º C’de yerleştirin. Çok miktarda miktarınız varsa, her zaman birden fazla tepsi pişirebilirsiniz, hiçbir şey olmaz. Sadece pişirme süresini biraz artırmanız gerekiyor. Zaman, kestanenin cinsine ve büyüklüğüne göre değişecektir. Normal nem noktasına sahip orta boy bir kestane için (bazıları zaten piyasada çok kurudur), bir tarafta 10 dakika ve diğer tarafı için de 10 dakika onları çevirmek yeterlidir.

Kısaca: Kestane pişirmek için en rahat yoldur. Mangalda yapılan kestaneden eksiği olan tek nokta, yangının mantıklı olarak verdiği dumanlı dokunuştan yoksun olmasıdır. Kavrulduktan ve hala sıcakken biraz ince tuz ekleyebilirsiniz ve ellerinizi soyarken yakmamaya dikkat edin. Soyulmaları daha zor olacağı için çok fazla soğumalarına izin vermeyin.

Yorum Yap

Yorum Yap