İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. Kombi Su Damlatıyor

Kombi Su Damlatıyor

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2021/12/kombi-su-akitiyor.jpg

Kombi su damlatıyor hatası en çok karşılaşılan kombi sorunlarındandır. Kullanıcılar bu tür sorunla karşılaştıklarında neler yapabilir, yada kombi su akıtıyor sorunu neden kaynaklanır bunlardan bahsedeceğiz.

Kombi, son yılların en büyük buluşlarından birisidir. İnsan hayatını oldukça rahatlatan bu icat her her elektronik eşya gibi çeşitli arızaları ile karşımıza çıkabilir. Bu arızalardan biriside kombi su akıtıyor hatası olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar bu tür hatalar ile karşılaştıklarında ne yapabilirler bunlardan bahsedeceğiz.

Kombi Su Damlatıyor Hatasının Nedenleri

Kombinin su damlatmasının nedenlerinden birisi doldurma musluğunun açık kalması olabilir. Musluğun açık olması kombi basıncını yükseltir ve kombinin su akıtmasına neden olabilir. Musluk kapalı iken basınç yükseliyor ise doldurma musluğunuz bozulmuş olabilir. Genleşme tankının havası bitmiş olabilir, bu sebeple basınç yükseliyor olabilir. Basınç yükselmeden kombiniz su akıtıyor ise tesisat bağlantınız kaçırıyor olabilir. Yada kombinizin içindeki parçalardan birisinde delinme yada bozulma meydana gelmiş olabilir. Bu belirtiler yok ise kombinize kendiniz müdahale etmeden yetkili kombi servisinizi çağırmalısınız.

Yorum Yap

Yorum Yap