İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. KORSAN OYUN YÜKLENİR Mİ ?
Trendlerdeki Yazı

KORSAN OYUN YÜKLENİR Mİ ?

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2021/12/korsan-oyun.jpg

Korsan oyun yüklenir mi? sorusunu merak eden takipçilerimiz için bilgilendirici bir yazı hazırladık. Korsan oyunların zararlarını ve bir çok konudan bahsettik, vakit kaybetmeden okumaya başlayalım.

BİLGİSAYAR VE OYUNLARIN FİYATLARI HAKKINDA

Çağımız en büyük sorunlarından biri olan orjinal oyunların fiyatları , çoğu bilgisayar kullanıcısı “Nasıl bilgisayar alınır ?” , “Bilgisayar fiyatları düşer mi?” , “Dolar ne zaman düşer ?” bu gibi soruları araştırıyor. Bunları araştırma sebebi hayalindeki bilgisayar almak isteyip alamadıkları için, özellikle son yıllarda bilgisayarların , bilgisayar parçalarının fiyatları aldı başlarını gidiyor. Özellikle ekran kartlarındaki fahiş fiyatlar oyun bilgisayarı almak isteyenleri epey zora sokuyor. Daha çoğu kullanıcı bu sorunu yaşarken birde bilgisayarını almış veya toplamış olup oyun alamayanlar var. Bu sorun ise yine fiyatların çok yukarılarda olmasıdır. Örnek verecek olursak yeni çıkacak olan FIFA 2022 piyasaya 420 TL ile girdi. Bu fiyatı az görenler olabilir ancak şuan ki çağımızda kimse kimseye 400 TL vermez veya öyle havadan 400 TL cebinize girmez. Fiyatların bu kadar fazla olması ise kullanıcıları korsan oyun indirmeye itiyor.

KORSAN OYUN YÜKLENİR Mİ ?

Korsan oyun yükleyen çoğu kullanıcı ilk başta değindiğimiz konu olan oyun fiyatları yüzünden yüklediğini hepimiz biliyoruz. Ancak korsan yüklemek bir yönden şifreli kanalda yayınlanan maçı kaçak olarak internetten izlemeye benzer. Birkaç forum sitesinde bazı kullanıcıların “Korsan oyun yükleyenler ceza alıyor mu?” gibi sorularıyla karşılaştık. Normal olarak korsan oyun indirmek suçtur ancak yıllardır binlerce kişi korsan oyun indirdiği halde ceza vb. gibi sorunlarla karşılaşmadılar ki bu saatten sonra da olacağını düşünmüyoruz . Her konuda olduğu gibi burada da korsan oyun yüklemek suçtur. 

KORSAN OYUN YÜKLEMEK BİLGİSAYARA ZARAR VERİR Mİ ?

Kullanıcıların diğer bir sorusu ise “Korsan oyun yüklersem bilgisayarıma virüs bulaşır mı?” , “Korsan oyun yüklemek bilgisayara zarar verir mi?” bunları cevaplayacak olursak ;

Bilgisayarınıza normal bir dosya yüklerkende zarar verebilirsiniz , virüs bulaştırabilirsiniz. Korsan oyun yükleme konusunda böyle risklerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Sonuçta bilgisayarınıza bilmediğiniz bir kaynaktan oyun yüklüyorsunuz. Örneğin bilgisayar bir USB Bellek takmak ile bile virüs bulaşabilir. Bilgisayarınıza yüklediğiniz virüsten koruma programlarını yüklerken bile virüs bulaşabilir. Bunlara daha çok fazla örnek yazabiliriz.

Sonuç olarak korsan oyun yüklemeyin demek istiyorum ancak buradan oyun firmalarına da seslenmek istiyorum. Oyun fiyatlarını makul yapılmalı bu kullanıcılar da oyunlarınızı satın alıp orjinal versiyonu ile oynamalı ama fiyatlar bu şekilde devam ettiği sürece oyunları korsan yükleyen kullanıcılar olacaktır. Bu yazımızda sizlere korsan oyun yüklenir mi bahsettik, öneri ve şikayetleriniz için yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap