İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. League of Legends Master Yi Nasıl Oynanır
Trendlerdeki Yazı

League of Legends Master Yi Nasıl Oynanır

https://www.destek360.com/wp-content/uploads/2022/09/73f508e4d103ede592e31763219e16eecc27d6bf.jpeg

Selam Sihirdar bu makelede size Master Yi’ye dair herşey şeyi yazıya dökmeye çalışacağım.Skilleri nasıl kullanılmalı, komboları nerede ve nasıl kullanılmalı gibi soruları cevaplayacağım. Hadi  başlayalım.

Master Yi genelde Orman ve Üst Koridor’da oynanan bir karakterdir. Master Yi oynarken doğru kasılıp doğru eşyaları alırsanız tam bir kill makinesine dönüşürsünüz oynaması kolay olması ve düz vuruş makinesi olması gibi sebeplerden dolayı yeni oyuncular için güzel bir tercih.

Pasif:Her 4 vuruşta bir iki katı hasar vurur.(Zaten saldırı hızınız fazla olduğundan bu pasif sürekli işinize yarayacaktır.)

Q- Master Yi  seçilen hedefe gözle görülmeyecek bir hızla ışınlanarak, yoluna çıkan birden fazla birime hasar verir ve bu anda hedef alınamaz hale gelir. Q kritik vuruş gerçekleştirebilir ve canavarlara ilave fiziksel hasar verir. Clickler  Q’nun bekleme süresini azaltır. Bu skill sadece bir hedefe vurursa �hs çok hasar vurur.(Bu skili rakipler sizi tam skill atacakken basarsanız bu o saldırıdan kaçmanızı sağlar ve bu Master Yi nin yetenek gerektiren tek tarafı.)

W- Master Yi  odaklanır ve  kısa süreliğine can yenilemeye başlar can yenilerken kısa süreliğine daha az hasar alır. Ayrıca Master Yi, Pasif yükleri biriktirirken odaklandığı her saniye E ile R’nin kalan sürelerini duraklatır.(Bazı oyuncular bunu rakibin dibinde dövüşte atıyor bunu önermem çünkü Master Yi kitle kontrollerine karşı zayıf olduğundan sadece rakip yokken atın)

E-Master Yi’nin clickleri daha çok hasar vurur. Bekleme süresinde değilken az da olsa saldırı gücü kazandırır. (Bu Master Yi’yi click canavarı yapan skill.)

R-Kısa süreliğine hareket hızı kazanır ve yavaşlatma skilllerine karşı bağışıklık kazanır üstüne P saldırı kazanır öldürmeler R’nin süresini uzatır ve bekleme süresindeyse bekleme süresinin yüzde 70’ini iade eder

Master Yi’nin de her karakter gibi antisi ve antisi olduğu karakterler vardır;

Master Yi’nin Antisi  karakterler:Rammus,Warrick,Jax


Master Yi’nin antisi olduğu karakterler: Az canlı kitle kontrolü az karakterler (İkili ve Destek)

Yorum Yap

Yorum Yap