İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. PUBG Mobile, 2020’nin en çok kazandıran oyunu oldu ve 2 milyar dolar gelir elde etti!
Trendlerdeki Yazı

PUBG Mobile, 2020’nin en çok kazandıran oyunu oldu ve 2 milyar dolar gelir elde etti!

ddsfgsdfg
  • Dünyada milyonlarca kullanıcısı olan PUBG Mobile, bu yılın ilk dokuz ayında 2 milyar dolar gelir elde etti.
  • Bir diğer sevilen oyun popüler battle royale oyunu Garena Free Fire, 220 milyondan fazla indirmeye ulaştı.

Dünya genelinde koronavirüs salgını, insanların meşgul olma alanlarını daralttı. Evlerine hapsolmuş oyun meraklıları evde otururken, internet dünyasında vakit geçirme yollarını aradı. Çoğu insan kendini meşgul etmek için telefonlarından yada bilgisayarlarından PUBG Mobile, COD Mobile ve Free Fire gibi çok oyunculu online oynanan mobil oyunlara yöneldi.

Araştırma şirketi Sensor Tower tarafından hazırlanan raporda, Tencent Games şirketinin geliştirdiği PUBG Mobile şuana kadar 2020’nin ilk dokuz ayında en yüksek hasılat yapan oyun ve 2 milyar dolardan fazla gelir elde ettiği belirtiliyor.

PUBG Mobile, ABD, Çin, Orta Doğu ve Güney Asya gibi pazarlarda çok büyük oyuncu kitlesine sahip oyun haline geldi. PUBG Mobile bu dönemde en çok indirilen ikinci oyun oldu. En çok indirilen oyun ise 220 milyondan fazla yükleme yapılan başka bir battle royale oyunu Free Fire oldu.

Açıklanan raporda, mobil oyunlara yapılan küresel oyuncu harcamaları, 2020 yılının ilk çeyreğinden üçüncü çeyreğe göre yıllık bazda yüzde 25,7 artarak yaklaşık 58,7 milyar dolara yükseldi.

App Store, mobil oyunlarda oyuncu harcamalarında en üst sıradadır ve 2020’nin 1. çeyreğinden 3. çeyreğine kadar yüzde 25.3 artarak yaklaşık 35.2 milyar dolara ulaşmayı başardı. Google Play oyuncu harcamaları ise yıllık 23.5 milyar dolara yükseldi.

İndirmeler bir önceki yıla göre% 37 artış olduğu görüldü

İlk çeyrekten üçüncü çeyreğe kadar yapılan indirmeler, yıllık% 36,9 artışla tahmini 42,7 milyar oldu. Bu yılın ilk dokuz ayında, Google Play indirme işlemleri yıllık yüzde 42,8 artarak 34,7 milyara ulaştığı görüldü.

Sensor Tower’ın yaptığı araştırmada App Store’da indirmeler bu dönemdeki bir önceki yıla oranla yüzde 15,9 artarak 8 milyara ulaştı.

Yorum Yap

Yorum Yap